Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. trial

Mistrovství republiky s vyhlídkou

Pražskou Letnou zaplní příští víkend příznivci cyklotrialu. V otevřeném mistrovství České republiky se zde představí nejen kompletní domácí špička, ale i řada zahraničních účastníků. Vrcholem dvoudenního programu je prestižní mezinárodní závod UCI Trials C1.

Atraktivní prostředí Letenských sadů s vyhlídkou na panorama města bylo již loni v hledáčku pořadatelů Světového poháru, nakonec však Praha v kalendáři UCI chyběla. Letos už Letná o cyklotrial nepřijde. Jako dějiště národního šampionátu si ji vybrala pracovní skupina trialu při Českém svazu cyklistiky. Domácí šampionát navíc pořadatelé doplnili o mezinárodní závod UCI kategorie C1, díky které se Pražanům představí jezdci z čela světového žebříčku.

Závod C1 odstartuje v sobotu v pravé poledne kvalifikací mužské elity. Sekce jsou vybudovány přímo na ploše bývalého památníku u Metronomu. Následuje soutěž žen a závěrečné finálové jízdy mužů.

Mistrovství České republiky je rozděleno do dvou soutěžních dnů. Sobotní dopoledne je určeno mládeži do 16 let. Kromě titulu mistra republiky v něm budou závodníci a závodnice bojovat také o poslední body pro nominace na UCI Trials World Youth Games. Tam českou reprezentaci čeká obhajoba loňského světového prvenství v soutěži národních týmů. V neděli cyklotrialový víkend uzavře domácí šampionát v dospělých kategoriích elite, junior, expert a women.

Akce se koná pod záštitou primátorky hlavního města Prahy. Vstupné pro diváky je zdarma.

Sobota, 23. 6.

9:00       zahájení registrace účastníků

10:00    start MČR mládeže

12:00    UCI Trials C1, start kvalifikace elite muži

14:00    UCI Trials C1, elite ženy

16:00    vyhlášení výsledků MČR mládeže

16:30    UCI Trials C1, finále elite muži

19:00    vyhlášení výsledků UCI Trials C1

Neděle, 24. 6.

8:00      zahájení registrace

9:00      hromadný start volného závodu mládeže a hobby

11:30    MČR v cyklotrialu: start kategorií junior, expert

13:00    MČR v cyklotrialu: start kategorií women, kvalifikace elite muži

16:00    MČR v cyklotrialu: finále elite muži

17:30    vyhlášení výsledků

Souhrnné informace

Název akce:           Mistrovství České republiky v cyklotrialu a soutěž UCI Trials C1

Datum akce:          sobota - neděle, 23. - 24. června 2018

Zahájení:               9 hodin

Místo konání:          Praha - Letenské sady, prostory terasy bývalého pomníku (“Metronom”)

Pořadatel:              ÚAMK - Cyklo – trial klub Střední Čechy spolu s pracovní skupinou trialu při ČSC

Ředitel soutěže:      Mgr. David Kalaš, telefon +420 720 756 515

Oficiální web:     www.ceskycyklotrial.cz

Radek Janka
17.06.2018 | zobrazeno 241x
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..