Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Štafetu na MČR bikerů vyhrál GAPP System - Cabtech

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. ostatní

Biker Bubílek dostal cenu fair play ČOV

Pravé hodnoty visí nad všemi medailemi a poháry. Dokázal to třeba cyklista Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch team), který během extrémního závodu nezištně pomohl svému soupeři, ač věděl, že přijde o celkové vítězství. Český klub fair play ho za tento čin ocenil hlavní cenou za rok 2017.

Bubílek se svým gestem postaral o nevídané vyvrcholení etapového závodu horských kol v Česku MTB Trilogy. Od začátku červencového závodu na česko-polském pomezí sváděl v kategorii Extreme Race vyrovnaný boj o prvenství s Michalem Kaněrou, který po třech dnech o několik minut vedl, ale v polovině poslední etapy ho postihl těžký pád. Michal Bubílek ihned zastavil a soupeři pomohl. Následně pokračovali spolu, ale po chvíli Bubílek zjistil, že jeho soupeř je po pádu otřesený a zmatený, takže bez pomoci do cíle nedojede. Proto zpomalil, Kaněru doprovodil skoro až do cíle a tam zajistil jeho odvoz sanitkou do nemocnice. Vítězný závodník si z průběhu závěrečné etapy vůbec nic nepamatoval, lékaři zjistili, že při pádu utrpěl silný otřes mozku. Svým činem se sice Bubílek dobrovolně vzdal možnosti prestižní závod vyhrát, ale jeho férové gesto vyvolalo mezi soupeři i cyklistickými příznivci obrovský ohlas.

"Víceméně se mělo mezi námi rozhodnout o vítězi, ale Michal po pádu nejevil známky toho, že by byl úplně v pohodě. Pořád se ptal, kde jsme a co jedeme,“ líčí Bubílek. „Velmi si ocenění vážím. Ani ne tak kvůli sobě, ale protože je to důležité pro společnost, pro děti i pro sport. Je dobré vidět příklady správného chování,“ řekl Bubílek.

Oceněni byli další cyklisté. Diplom za čin dostali Lenka Janovská a Jaromír Friede. Závod cyklokrosového Toi Toi Cupu v Holých Vrších přinesl velké drama. Ve stoupání v prvním okruhu dostala závodnice Jana Tesařová epileptický záchvat. Toho si všimli její soupeřka Lenka Janovská a Jaromír Friede, bývalý cyklokrosař, dnes mechanik národního týmu. Oba okamžitě zareagovali. Studentka zdravotní školy Lenka Janovská bez zaváhání začala s poskytováním první pomoci a spolu s Friedem se o závodnici starali až do doby, než k ní dorazil lékař.

Dopisem za čin byli oceněni ještě Jaroslav Dutý a Jaroslav Rys, kteří v závodu na horských kolech Author Pražská padesátka dojeli v kategorii tandemů na prvním místě před Jiřím Bendou a jeho nevidomou dcerou Anastázií. Při vyhlašování vítězů počkali až Bendovi nastoupí a své první místo jim bez velkých gest přenechali. Podle nich bylo jasné, kdo je skutečný vítěz.

CÍCHA JAROSLAV
05.04.2018 | zobrazeno 255x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..