Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Cyklo team Tábor. Ve sportovního areálu Komora dnes představil nový tým na sezonu 2018/19 a současně i nového partnera. V novém složení se chce vrátit až na cyklokrosový trůn v Čechách, tam, kde v minulosti vždy býval.

S cílem vrátit se na absolutní špičku českého cyklokrosu vstoupí do nové sezony ČEZ Pomoci by k tomu měli stříbrný muž letošního mistrovství ČR Jan Nesvadba, ještě loni silničář Martin Hunal a talentovaný Šimon Vaníček (juniorský mistr republiky 2016). Zbývajícími členy týmu jsou Štěpán Schubert, David Honzák a Tomáš Bakus – všichni jezdci kategorie U23.

Kromě silničních Táborských okruhů budou dalšími akcemi krajský přebor mládeže v časovce, seriál závodů Toi Toi Cupu, mistrovstvé republiky a Světový pohár v Táboře. „Chceme, aby naši reprezentanti měli možnost získat do žebříčku UCI co nejvíc bodů, ale i zažít úžasnou atmosféra s maximální podporou českých fanoušků. Proto se snažíme u nás uspořádat závody nejvyšší kategorie," řekl předsedai cyklokrosové komise ČSC Petr Balogh.

„Cyklokros může s podporou města vždycky počítat. V Táboře je mezi sporty absolutní špičkou. Proto jsem rád, že se daří udržet vysoký trend v pořádání vrcholných akcí. A co se týče nových tváří? Každoročně sleduji, jak dochází ke generační proměně v týmu a přeju klukům, aby si jim dařilo a užili si úspěchy,“ prohlásil starosta Tábora Jiří Fišer.

Sportovní cíle ČEZ Cyklo teamu Tábor naznačil předseda Josef Krch. „Poslední dva roky jsme neměli velké úspěchy v elitních kategoriích. Proto jsme začali tvořit nový perspektivní tým, který by měl patřit k nejlepším v republice. Jeho tahouny by měli být Martin Hunal, Šimon Vaníček a především Jan Nesvadba.“

Trenér ČEZ Cyklo teamu Tábor Michal Bednář popsal přípravu na sezonu a nastínil cíle. „Chceme pracovat s mladými jezdci a využít obrovské zkušenosti Hunala a Nesvadby. Příprava začala soustředěním na Šumavě, poté sedmnáct dní v Chorvatsku a Itálii. Jsem naprosto spokojený. Kluci odvádí práci na sto procent. Teď už záleží, jak budou na sobě dál pracovat. Cílem je vítězství v soutěži týmů v Toi Toi Cupu a medaile z MČR.“

Zástupce firmy Cube Radek Krummer představil nová moderní kola. Vzájemná spolupráce bude trvat po dobu čtyř let. Každý jezdec by měl mít k dispozici nejen kola do terénu, ale i na silnici. „Chceme, aby se táborským jezdcům dařilo a s našimi koly jen vítězili,“ uvedl Radek Krummer.

Foto:

27.03.2018 | zobrazeno 789x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele