Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar třetí v etapě na Okolo Slovenska

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Šestý závod TOMKET Pražského poháru v Libuši

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..

BEZPEČNÝ PÁTEK ...
Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...

ŠKODA AUTO NAVAZUJE PARTNERSTVÍ ...
Škoda Auto navazuje partnerství s Českým svazem cyklistiky ...


Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Ťoupalík čtvrtý, Boroš po smůle dvanáctý

Druhý den světového šampionátu cyklokrosařů v nizozemském Valkenburgu čeští jezdci naši medailovou sbírku nerozšířili. Mezi jezdci kategorie U23 skončil Adam Ťoupalím čtvrtý, v elitní kategorii dojel Michael Boroš dvanáctý. Třetí elitní titul v řadě vybojoval Belgičan Wout van Aert, šampionem krosařů do 23 let se stal jeho krajana Elli Iserbyt.

Boroš nevylepšil loňské sedmé místo i když k tomu měl velice slibně nakročeno. Ještě při nájezdu do závěrečného sedmého kola bojoval ve skupině o páté místo, ale problémy na okruhu jej poslaly mimo elitní desítku.

"Z vyjeté koleje mě to vyhodilo na hrazení a když jsem vyměnil kolo, tak mi spadl řetěz. Takže jsem nejdřív přišel o první pětku a pak i desítku. Pak už jsem byl rád, že jsem se došoural nahoru po těch schodech a dojel do cíle. Škoda, dneska jsem měl na první pětku stoprocentně, připravený jsem byl perfektně," říkal v cíli Boroš. "Takže spokojený můžu být jedině s výkonem."

Závod zcela opanoval van Aert, v bahně jel téměř bezchybně a vyhrál s ohromujícím náskokem. Navíc ne před svým největším soupeřem Mathie van der Poelem z Nizozemí, který skončil třetí, ale před krajanem Michaelem Vanthourenhoutenem, který tak poprvé na šampionátu získal medaili v elitní kategorii.

Třiadvacetiletý Belgičan se brzy vydal k sólové jízdě, po které měl v cíli náskok dvou minut a 13 sekund. Boroš, který před rokem skončil sedmý a v posledních závodech SP skončil mezi nejlepší desítkou, špatně odstartoval kupředu se musel prokousávat až z osmadvacáté pozice, když byl i za Janem Nesvadbou a Tomášem Paprstkou. V cíli prvního kola již byl na hranici desítky, potom poskočil na osmé, šesté a nejvýše na páté místo. Pak přišlo již zmíněné poslední kolo a pád výsledkovou listinou.

Zatímco o zlatu bylo rozhodnuto dlouho dopředu o další medaile se bojovalo. Dlouho jezdil M. Vanthourenhout s M. van der Poelem, ale pak začal Nizozemec ztrácet a naopak zezadu jej dostihl Toon Aerts a zdálo se, že největší favorit vyjde medailově naprázdno. Dokázal se ale vzchopit, bronz uhájil a dokonce v závěru ještě dotíral na stříbro.

Před dvěma lety Iserbyt předstihl v boji o titul o jedinou vteřinu Ťoupalíka, který měl ale tentokrát k medaili daleko. Český reprezentant ztratil na vítězného Belgičana 1:25 sekund, daleko zaostal i za stupni vítězů, od třetího Francouze Yana Grasa jej dělilo padesát vteřin. Pro stříbro si dojel Nizozemec Joris Nieuwenhuis, který s Iserbytem prohrál o 28 sekund. Dvacetiletý Iserbyt navázal na listopadový triumf na mistrovství Evropy v Táboře.

Závod naopak skončil zklamáním pro favorizovaného Brita Thomase Pidcocka. Vítěz Světového poháru a vicemistr Evropy dojel na náročné trati s úseky hlubokého bahna až patnáctý.

Výsledky:

Muži elite:

1. van Aert 1:09:00, 2. M. Vanthourenhout (oba Belg.) +2:13, 3. M. van der Poel (Niz.) +2:30, 4. Toon Aerts (Belg.) +3:16, 5. van der Haar (Niz.) +4:29, 6. Bertolini (It.) +4:42, 7. Merlier +4:56, 8. L. Sweeck +5:21, 9. Soete (všichni Belg.) +5:30, 10. Chainel (Fr.) +5:51, ...12. Boroš +6:16, 18. Nesvadba +7:28, 27. Paprstka -1 kolo, 49. Hekele (všichni ČR) -3 kola.

Muži U23:

1. Iserbyt (Belg.) 50:54, 2. Nieuwenhuis (Niz.) +28, 3. Gras (Fr.) +35, 4. A. Ťoupalík (ČR) +1:25, 5. Thijs Aerts (Belg.) +1:44, 6. Benoist (Fr.) +1:55, ...38. Jelínek +8:06, 41. Schubert +8:56, Šulc (všichni ČR) nedokončil.

CÍCHA JAROSLAV
04.02.2018 | zobrazeno 529x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...