Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Ťoupalík čtvrtý, Boroš po smůle dvanáctý

Druhý den světového šampionátu cyklokrosařů v nizozemském Valkenburgu čeští jezdci naši medailovou sbírku nerozšířili. Mezi jezdci kategorie U23 skončil Adam Ťoupalím čtvrtý, v elitní kategorii dojel Michael Boroš dvanáctý. Třetí elitní titul v řadě vybojoval Belgičan Wout van Aert, šampionem krosařů do 23 let se stal jeho krajana Elli Iserbyt.

Boroš nevylepšil loňské sedmé místo i když k tomu měl velice slibně nakročeno. Ještě při nájezdu do závěrečného sedmého kola bojoval ve skupině o páté místo, ale problémy na okruhu jej poslaly mimo elitní desítku.

"Z vyjeté koleje mě to vyhodilo na hrazení a když jsem vyměnil kolo, tak mi spadl řetěz. Takže jsem nejdřív přišel o první pětku a pak i desítku. Pak už jsem byl rád, že jsem se došoural nahoru po těch schodech a dojel do cíle. Škoda, dneska jsem měl na první pětku stoprocentně, připravený jsem byl perfektně," říkal v cíli Boroš. "Takže spokojený můžu být jedině s výkonem."

Závod zcela opanoval van Aert, v bahně jel téměř bezchybně a vyhrál s ohromujícím náskokem. Navíc ne před svým největším soupeřem Mathie van der Poelem z Nizozemí, který skončil třetí, ale před krajanem Michaelem Vanthourenhoutenem, který tak poprvé na šampionátu získal medaili v elitní kategorii.

Třiadvacetiletý Belgičan se brzy vydal k sólové jízdě, po které měl v cíli náskok dvou minut a 13 sekund. Boroš, který před rokem skončil sedmý a v posledních závodech SP skončil mezi nejlepší desítkou, špatně odstartoval kupředu se musel prokousávat až z osmadvacáté pozice, když byl i za Janem Nesvadbou a Tomášem Paprstkou. V cíli prvního kola již byl na hranici desítky, potom poskočil na osmé, šesté a nejvýše na páté místo. Pak přišlo již zmíněné poslední kolo a pád výsledkovou listinou.

Zatímco o zlatu bylo rozhodnuto dlouho dopředu o další medaile se bojovalo. Dlouho jezdil M. Vanthourenhout s M. van der Poelem, ale pak začal Nizozemec ztrácet a naopak zezadu jej dostihl Toon Aerts a zdálo se, že největší favorit vyjde medailově naprázdno. Dokázal se ale vzchopit, bronz uhájil a dokonce v závěru ještě dotíral na stříbro.

Před dvěma lety Iserbyt předstihl v boji o titul o jedinou vteřinu Ťoupalíka, který měl ale tentokrát k medaili daleko. Český reprezentant ztratil na vítězného Belgičana 1:25 sekund, daleko zaostal i za stupni vítězů, od třetího Francouze Yana Grasa jej dělilo padesát vteřin. Pro stříbro si dojel Nizozemec Joris Nieuwenhuis, který s Iserbytem prohrál o 28 sekund. Dvacetiletý Iserbyt navázal na listopadový triumf na mistrovství Evropy v Táboře.

Závod naopak skončil zklamáním pro favorizovaného Brita Thomase Pidcocka. Vítěz Světového poháru a vicemistr Evropy dojel na náročné trati s úseky hlubokého bahna až patnáctý.

Výsledky:

Muži elite:

1. van Aert 1:09:00, 2. M. Vanthourenhout (oba Belg.) +2:13, 3. M. van der Poel (Niz.) +2:30, 4. Toon Aerts (Belg.) +3:16, 5. van der Haar (Niz.) +4:29, 6. Bertolini (It.) +4:42, 7. Merlier +4:56, 8. L. Sweeck +5:21, 9. Soete (všichni Belg.) +5:30, 10. Chainel (Fr.) +5:51, ...12. Boroš +6:16, 18. Nesvadba +7:28, 27. Paprstka -1 kolo, 49. Hekele (všichni ČR) -3 kola.

Muži U23:

1. Iserbyt (Belg.) 50:54, 2. Nieuwenhuis (Niz.) +28, 3. Gras (Fr.) +35, 4. A. Ťoupalík (ČR) +1:25, 5. Thijs Aerts (Belg.) +1:44, 6. Benoist (Fr.) +1:55, ...38. Jelínek +8:06, 41. Schubert +8:56, Šulc (všichni ČR) nedokončil.

CÍCHA JAROSLAV
04.02.2018 | zobrazeno 708x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC