Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar třetí v etapě na Okolo Slovenska

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Šestý závod TOMKET Pražského poháru v Libuši

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..

BEZPEČNÝ PÁTEK ...
Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...

ŠKODA AUTO NAVAZUJE PARTNERSTVÍ ...
Škoda Auto navazuje partnerství s Českým svazem cyklistiky ...


Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Zlatá obhajoba Cantové, smůla Nash

Sedmadvacetiletá Belgičanka Sanne Cantová potvrdila na okruhu v nizozemském Valkenburgu, že je letošní skutečnou vládkyní cyklokrosových okruhů. Na velice těžké bahnité trati obhájila své loňské zlato z Bielesu a sezonu po zisku evropské šampionky a vítězky Světového poháru završila tím nejlepším způsobem.

Oproti dvěma posledním závodům Světového poháru se mezi nejlepšími dlouho držela česká jednička Kateřina Nash. Ještě v polovině posledního, čtvrtého kola, jela na páté pozici, ale namotaná přehazovačka ji nakonec odsunula z elitní desítky a závod dokončila na dvanáctém místě.

Výborně začala kromě Cantové i Lucemburčanka Christine Majerusová, jejíž nejlepším výsledkem v kariéře bylo zatím páté místo při letošním podniku SP v Nommay. Po startu byly na čele i Belgičanka van Loyová a Italka Eva Lechnerová, Nash se z konce první desítky rychle posunula na šestou pozici.

Po tradičně pomalejším startu se rychle kupředu propracovala devětatřicetiletá Američanka Katharine Comptonová, ve druhém kole se dostala před Majerusovou a začala stíhat Cantovou, Nash se po pádu van Loyové dostala dokonce na čtvrté místo, dvacet vteřin od třetí Majerusové. Českou závodnici ale dojela Nizozemka Lucinda Brandová a spolu jezdily ještě s Lechnerovou.

V závěru druhého kola Comptonová dojela Cantovou a vzájemně si poté obě zkoušely nastoupit a rozhodnout ve svůj prospěch, ale marně. Cantová byla pod tlakem a dělala drobné chyby, ale Američanka nedokázala větší náskok získat, přesto do posledního okruhu vjížděla s osmivteřinovým náskokem a mohla myslet na premiérový titul, nakonec z toho bylo čtvrté stříbro. Bojovnice Cantová se ale nevzdala a soupeřku si opět dojela a v závěru prokázala větší technickou vyspělost a měla i více fyzických sil a závod rozhodla ve svůj prospěch. Pro bronz si velmi dobrým závěrem dojela Brandová, která Majerusovou připravila o první medaili.

Největší favoritka závodu žen U23 Britka Evie Richardsobvá vybojovala s přehledem svůj druhý titul mistryně světa v této kategorii. V závodu na tři okruhy si zajistila stříbrnou medaili domácí Ceylin del Carmen Alvaradová a bronz získala pravidelná účastnice závodů Toi Toi Cupu Rakušanka Nadja Heiglová, pro Rakousko první historická medaile z terénu.

Úspěšnou premiéru na světovém šampionátu má za sebou Adéla Šafářová. V jednu chvíli se pohybovala na skvělém čtvrtém místě, nakonec prohrála až na cílové pásce boj o osmé místo a skončila devátá. I sedmnácté místo teprve šestnáctileté Magdaleny Mišoňové je příslibem do budoucna.

Výsledky:

Ženy:

1. Cantová (Belg.) 49:34, 2. Comptonová (USA) +12, 3. Brandová (Niz.) +26, 4. Majerusová (Luc.) +55, 5. Brandauová (Něm.) +1:26, 6. Keoghová (USA) +1:45, 7. Lechnerová (It.) +1:49, 8. Andersenová (USA) +1:57, 9. Petitová (Fr.) +2:10, 10. Maniová (Fr.) +2:38, ...12. Nash +2:55, 27. Havlíková (obě ČR) +6:11.

Ženy U23:

1. Richardsová (Brit.), 2. del Carmen Alvaradová (Niz.) +38, 3. Heiglová (Rak.) +1:04, 4. Harndenová (Brit.) +1:24, 5. Nagengastová (Niz.) +1:40, 6. Casasolaová (It.) +1:40,...8. Šafářová +2:03, 17. Mišoňová +4:29, 33. Ungermanová +7:28, 35. Vaníčková (všechny ČR) +8:00.

CÍCHA JAROSLAV
03.02.2018 | zobrazeno 614x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...