Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 13.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora

Zahraniční report. cyklokros

Junior Kopecký má cyklokrosové stříbro z MS

Česká republika získala zásluhou Tomáše Kopeckého na světovém cyklokrosovém šampionátu v nizozemském Valkenburgu první medaili. Mezi juniory nestačil na okruhu dlouhém 2,9 km, který jezdci absolvovali čtyřikrát, pouze na Brita Bena Tuletta. Bronz získal domácí Rayen Kamp.

Vítěz Světového poháru a stříbrný z listopadového evropského šampionátu z Tábora Kopecký se hned po startu usadil mezi nejlepšími. Spolu s ním byli na čele Tulett, který skončil v Táboře třetí, překvapivě Američan Maher a také dvojice Nizozemců Kamp a Hendrikcx.

Nejlépe ovšem odstartoval mistr Evropy Švýcar Loris Roullier, který ale postupně začal ztrácet. Závod byl ve znamení souboje našeho jezdce s Tulettem. Hned v prvním okruhu nešetrně Brit poslal českého jezdce plůtek vymezující trať. Kopecký se rychle do čela vrátil.

V polovině závodu získal Tulett asi dvacetivteřinový náskok, ale do posledního okruhu jej český závodník dokázal zlikvidovat. v posledním kole ale zase náš jezdec zaostal a britský krosař tak mohl napodobit loňský triumf krajana Toma Pidcocka. Vysoký český jezdec na vítěze ztratil 22 vteřin, třetí Kamp zaostal o dalších osm vteřin, ale k radosti domácích příznivců vybojoval pro pořadatelskou zemi medaili.

Kopecký vybojoval pro Českou republiku v juniorské kategorii první medaili od roku 2013, kdy byl v Louisville bronzový Adam Ťoupalík. Další čeští cyklokrosaři dojeli ve třetí a čtvrté desítce. Nejlepší z nich Jakub Schierl obsadil 21. pozici.

„Chtěl jsem zaútočit na začátku posledního kola. Jenže mi spadl řetěz a Tulett mi znovu ujel,“ litoval Kopecký. „Řetěz mi spadl, protože jsem neměl na třetím kole vodítko, které na dalších dvou mám. Prostě smůla. Nebýt toho řetězu, mohlo být zlato. Na titul jsem si věřil,“ dodal stříbrný medailista.

Výsledky:

Junioři:

1. Tulett (Brit.) 41:19, 2. Kopecký (ČR) +22, 3. Kamp (Niz.) +30, 4. Lindner (Něm.) +34, 5. Maher (USA) +35, 6. Ronhaar (Niz.) +36, ...21. Schierl +2:47, 24. Ježek +3:02, 30. J. Ťoupalík +4:12, 34. Říman +4:29, 39. Tomášek (všichni ČR) +4:44.