Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Junior Kopecký má cyklokrosové stříbro z MS

Česká republika získala zásluhou Tomáše Kopeckého na světovém cyklokrosovém šampionátu v nizozemském Valkenburgu první medaili. Mezi juniory nestačil na okruhu dlouhém 2,9 km, který jezdci absolvovali čtyřikrát, pouze na Brita Bena Tuletta. Bronz získal domácí Rayen Kamp.

Vítěz Světového poháru a stříbrný z listopadového evropského šampionátu z Tábora Kopecký se hned po startu usadil mezi nejlepšími. Spolu s ním byli na čele Tulett, který skončil v Táboře třetí, překvapivě Američan Maher a také dvojice Nizozemců Kamp a Hendrikcx.

Nejlépe ovšem odstartoval mistr Evropy Švýcar Loris Roullier, který ale postupně začal ztrácet. Závod byl ve znamení souboje našeho jezdce s Tulettem. Hned v prvním okruhu nešetrně Brit poslal českého jezdce plůtek vymezující trať. Kopecký se rychle do čela vrátil.

V polovině závodu získal Tulett asi dvacetivteřinový náskok, ale do posledního okruhu jej český závodník dokázal zlikvidovat. v posledním kole ale zase náš jezdec zaostal a britský krosař tak mohl napodobit loňský triumf krajana Toma Pidcocka. Vysoký český jezdec na vítěze ztratil 22 vteřin, třetí Kamp zaostal o dalších osm vteřin, ale k radosti domácích příznivců vybojoval pro pořadatelskou zemi medaili.

Kopecký vybojoval pro Českou republiku v juniorské kategorii první medaili od roku 2013, kdy byl v Louisville bronzový Adam Ťoupalík. Další čeští cyklokrosaři dojeli ve třetí a čtvrté desítce. Nejlepší z nich Jakub Schierl obsadil 21. pozici.

„Chtěl jsem zaútočit na začátku posledního kola. Jenže mi spadl řetěz a Tulett mi znovu ujel,“ litoval Kopecký. „Řetěz mi spadl, protože jsem neměl na třetím kole vodítko, které na dalších dvou mám. Prostě smůla. Nebýt toho řetězu, mohlo být zlato. Na titul jsem si věřil,“ dodal stříbrný medailista.

Výsledky:

Junioři:

1. Tulett (Brit.) 41:19, 2. Kopecký (ČR) +22, 3. Kamp (Niz.) +30, 4. Lindner (Něm.) +34, 5. Maher (USA) +35, 6. Ronhaar (Niz.) +36, ...21. Schierl +2:47, 24. Ježek +3:02, 30. J. Ťoupalík +4:12, 34. Říman +4:29, 39. Tomášek (všichni ČR) +4:44.

CÍCHA JAROSLAV
03.02.2018 | zobrazeno 720x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC