Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Zahraniční report. cyklokros

Junior Kopecký má cyklokrosové stříbro z MS

Česká republika získala zásluhou Tomáše Kopeckého na světovém cyklokrosovém šampionátu v nizozemském Valkenburgu první medaili. Mezi juniory nestačil na okruhu dlouhém 2,9 km, který jezdci absolvovali čtyřikrát, pouze na Brita Bena Tuletta. Bronz získal domácí Rayen Kamp.

Vítěz Světového poháru a stříbrný z listopadového evropského šampionátu z Tábora Kopecký se hned po startu usadil mezi nejlepšími. Spolu s ním byli na čele Tulett, který skončil v Táboře třetí, překvapivě Američan Maher a také dvojice Nizozemců Kamp a Hendrikcx.

Nejlépe ovšem odstartoval mistr Evropy Švýcar Loris Roullier, který ale postupně začal ztrácet. Závod byl ve znamení souboje našeho jezdce s Tulettem. Hned v prvním okruhu nešetrně Brit poslal českého jezdce plůtek vymezující trať. Kopecký se rychle do čela vrátil.

V polovině závodu získal Tulett asi dvacetivteřinový náskok, ale do posledního okruhu jej český závodník dokázal zlikvidovat. v posledním kole ale zase náš jezdec zaostal a britský krosař tak mohl napodobit loňský triumf krajana Toma Pidcocka. Vysoký český jezdec na vítěze ztratil 22 vteřin, třetí Kamp zaostal o dalších osm vteřin, ale k radosti domácích příznivců vybojoval pro pořadatelskou zemi medaili.

Kopecký vybojoval pro Českou republiku v juniorské kategorii první medaili od roku 2013, kdy byl v Louisville bronzový Adam Ťoupalík. Další čeští cyklokrosaři dojeli ve třetí a čtvrté desítce. Nejlepší z nich Jakub Schierl obsadil 21. pozici.

„Chtěl jsem zaútočit na začátku posledního kola. Jenže mi spadl řetěz a Tulett mi znovu ujel,“ litoval Kopecký. „Řetěz mi spadl, protože jsem neměl na třetím kole vodítko, které na dalších dvou mám. Prostě smůla. Nebýt toho řetězu, mohlo být zlato. Na titul jsem si věřil,“ dodal stříbrný medailista.

Výsledky:

Junioři:

1. Tulett (Brit.) 41:19, 2. Kopecký (ČR) +22, 3. Kamp (Niz.) +30, 4. Lindner (Něm.) +34, 5. Maher (USA) +35, 6. Ronhaar (Niz.) +36, ...21. Schierl +2:47, 24. Ježek +3:02, 30. J. Ťoupalík +4:12, 34. Říman +4:29, 39. Tomášek (všichni ČR) +4:44.

CÍCHA JAROSLAV
03.02.2018 | zobrazeno 465x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele