Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Zahraniční report. cyklokros

Kopecký si věří, ale nestresuje se

Největším českým medailovým kandidátem na cyklokrosovém světovém šampionátu v nizozemském Valkenburgu je junior Tomáš Kopecký. A není se čemu divit. Na evropském šampionátu v Táboře vybojoval stříbrnou medaili, vyhrál celkové pořadí Světového poháru.

„Zatím nejsem nervózní. To přijde asi až zítra ráno. Snažím se být v klidu, zbytečně se nestresovat. Beru to jako každý jiný závod,“ řekl novinářům den před svým startem.

Zatímco ostatní členové české výpravy si už trať mistrovství světa vyzkoušeli ve čtvrtek, on vyjel do terénu až v pátek odpoledne, ale za problém to nepovažuje. "Trať se stále mění. Když si ji najedu dneska, tak si myslím, že už se nebude tolik měnit. Bude to dost náročné a hlavně blátivé," míní závodník, který si myslí, že podmínky mu budou vyhovovat, protože má rád těžké, kopcovité, náročné i technické okruhy a to ten ve Valkenburgu splňuje. Kopecký předpokládá, že se bude i dost běhat.

"Proto jsem na běh trochu v přípravě zaměřil. Ale nepřeháněl jsem to, dvakrát v týdnu půl hodinky. Jenom abych se dostal do rytmu a zvyknul si. Ani jsem moc netrénoval, spíš relaxoval a chodil brzy spát," popsal poslední týden.

Za hlavního favorita považuje Švýcara Lorise Rouillera. "Je hodně dobrý, stejně tak Belgičan Jarno Bellens. V sezoně se dařilo i Nizozemeci Pimu Ronhaarovu, ale ten byl nemocný," naznačuje okruh největších soupeřů.

Ačkoliv pojede v dresu s českou trikolorou, tak bydlí v nizozemském Leidenu, t, takže to bude téměř domácí trať. "Určitě mi budou fandit i nizozemští diváci, z Leidenu jich očekávám přijede hodně. Budou tu i kamarádi ze školy, ale i babička s dědou, stejně jako otec. A ten je víc nervózní než já," pokračuje Tomáš Kopecký, který doufám, že v sobotu bude mít dobrou formu. "Snad to bude můj nejlepší den letošní sezony," dodal český talent.

02.02.2018 | zobrazeno 451x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI