Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. cyklokros

Nosková ukončila sezonu, na MS nepojede

Česká výprava pro cyklokrosové mistrovství světa, které e uskuteční 3. a 4. února v nizozemském Valkenburgu, přišla o jednu z medailových nadějí. Nikola Nosková totiž ze zdravotních důvodů předčasně ukončila aktuální cyklokrosovou sezonu. Posledním závodem Nikoly Noskové tak zůstal domácí šampionát v Mladé Boleslavi, na kterém vybojovala bronzovou medaili.

Nepříznuivou zpávu potvrdil předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Per Balogh. „Je to bohužel tak. Právě jsem podepisoval konečnou nominace trenéra reprezentace a Nikola tam chybí. Zranila se už před Vánocemi na Světovém poháru v Namuru, kde nešťastně spadla na obě kolena. Poté byla nucena vynechat závod v Zolderu. Minulý týden přijela na reprezentační soustředění v Bělé pod Bezdězem s nateklým kolenem. Spolu s trenérem Petrem Dlaskem se dohodli, že v takovém stavu nemá smysl dál pokračovat.“

Dvacetiletá Nosková absolvovala svou třetí cyklokrosovou sezonu mezi ženami. V prvním roce v kategorii U23 se stala vicemistryní světa 2016 v Zolderu a loni v lucemburském Bielesu obsadila pátou příčku. Na mistrovství Evropy 2017 v Táboře získala bronzovou medaili. I přes absenci Noskové však Balogh nevidí situaci tak pesimisticky.

„Družstvo třiadvacítkářek je velmi perspektivní, nadané a pracovité. Ostatní děvčata jsou v této kategorii jeden či dva roky. Přesto věřím, že se na světovém šampionátu ve Valkenburgu poperou o nejlepší desítku, a to je přece hranice světové extratřídy.“

Největším želízkem v této kategorii by tak měl být Adéla Šafářová, která překvapila skvělým výkonem na domácím šampionátu v Mladé Boleslavi, kde nakonec jen velice těsně podlehla Pavle Havlíkové.

26.01.2018 | zobrazeno 579x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI