Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. cyklokros

Nosková ukončila sezonu, na MS nepojede

Česká výprava pro cyklokrosové mistrovství světa, které e uskuteční 3. a 4. února v nizozemském Valkenburgu, přišla o jednu z medailových nadějí. Nikola Nosková totiž ze zdravotních důvodů předčasně ukončila aktuální cyklokrosovou sezonu. Posledním závodem Nikoly Noskové tak zůstal domácí šampionát v Mladé Boleslavi, na kterém vybojovala bronzovou medaili.

Nepříznuivou zpávu potvrdil předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Per Balogh. „Je to bohužel tak. Právě jsem podepisoval konečnou nominace trenéra reprezentace a Nikola tam chybí. Zranila se už před Vánocemi na Světovém poháru v Namuru, kde nešťastně spadla na obě kolena. Poté byla nucena vynechat závod v Zolderu. Minulý týden přijela na reprezentační soustředění v Bělé pod Bezdězem s nateklým kolenem. Spolu s trenérem Petrem Dlaskem se dohodli, že v takovém stavu nemá smysl dál pokračovat.“

Dvacetiletá Nosková absolvovala svou třetí cyklokrosovou sezonu mezi ženami. V prvním roce v kategorii U23 se stala vicemistryní světa 2016 v Zolderu a loni v lucemburském Bielesu obsadila pátou příčku. Na mistrovství Evropy 2017 v Táboře získala bronzovou medaili. I přes absenci Noskové však Balogh nevidí situaci tak pesimisticky.

„Družstvo třiadvacítkářek je velmi perspektivní, nadané a pracovité. Ostatní děvčata jsou v této kategorii jeden či dva roky. Přesto věřím, že se na světovém šampionátu ve Valkenburgu poperou o nejlepší desítku, a to je přece hranice světové extratřídy.“

Největším želízkem v této kategorii by tak měl být Adéla Šafářová, která překvapila skvělým výkonem na domácím šampionátu v Mladé Boleslavi, kde nakonec jen velice těsně podlehla Pavle Havlíkové.

CÍCHA JAROSLAV
26.01.2018 | zobrazeno 579x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele