Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

Kolíský tým mění název teamu

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Domácí report. ostatní

Prezidentem ČSC se stal Petr Marek

Naši cyklistiku, nejméně do řádné konference v roce 2019, povede ve funkci prezidenta Českého svazu cyklistiky čtyřiapadesátiletý Petr Marek. Do funkce po odstoupivším Mariánu Štetinovi jej dnes jednomyslně zvolili delegáti disciplín a krajů na mimořádné konferenci v Praze, mezi nimiž byl např. i aktivní závodník Roman Kreuziger.

Z 56 delegátů bylo pro 55, pouze nový prezident se pochopitelně zdržel. Do Výkonného výboru byl nově zvolen Petr Balogh.

V cyklistickém hnutí se Petr Marek pohybuje od roku 1989. „Přišel jsem tehdy na svaz a ptal jsem se kde jsou horská kola,“ vzpomíná. Od té doby je prakticky nepřetržitě předsedou komise horských kol, je dlouholetý člen Výkonného výboru ČSC, třetí volební období je členem Prezídia ČSC a dá se říci, že je duchovní otec závodního MTB v Česku.

Po bezmála jedenadvaceti letech skončil v roli prvního muže české cyklistiky Marián Štetina. „Končím v roli prezidenta, ale budu nadále podporovat naší cyklistiku a jakéhokoliv prezidenta. Chci aby se ČSC rozvíjel a všichni táhli za jeden provaz,“ řekl ve své krátké řeči odstupující Štetina.

V průběžné zprávě o hospodaření vyzdvihl Slavomír Svoboda loňské úspěchy, především vybudování parkoviště v areálu ČSC, nové osvětlení a v motolské, ale i podepsání nové dlouhodobé smlouvy s firmou Kalas a také čerstvou smlouvu s automobilkou Škoda.

Ve svém předvolebním projevu naznačil Marek hlavní body, na co by se chtěl zaměřit. „V první řadě budu usilovat o sjednocení a zkonsolidování cyklistického hnutí a všech příznivců cyklistiky napříč jednotlivými disciplínami,“ zdůraznil. Hodlá zlepšit image naší cyklistiky, kultivovat celkový mediální obraz ČSC. Chce zlepšit komunikaci a spolupráci svazu jako vrcholového orgánu s jeho krajskými centry, pozměnit některé body stanov, např. změnit volební období na čtyřleté, aby korespondovala s olympijským cyklem.

Větší zodpovědnost chce dát jednotlivým odborným komisím, ale s tím souvisí pochopitelně jim také dát větší pravomoce. Nezbytné je podle nového prezidenta zlepšení a zkvalitnění podpory práce s dětmi a mládež, za nezbytné považuje vybudování silného marketinkového oddělení. Za nutné považuje prohloubení a zkvalitnění spolupráce s armádním resortem Dukla, ale také se sportovním resortem ministerstva vnitra Olymp.

V závěru své řeči vyzvat k aktivní spolupráce všech. „Zároveň slibuji, že pokud nebudu cítit vaši podporu a nebude se mi dařil situaci české cyklistiky dále zlepšovat, trak rozhodně nebudu ve své funkci setrvávat. Chtěl bych, abychom všichni měli znovu z cyklistky radost a potěšení.“

25.01.2018 | zobrazeno 1979x