Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Štafetu na MČR bikerů vyhrál GAPP System - Cabtech

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. ostatní

Prezidentem ČSC se stal Petr Marek

Naši cyklistiku, nejméně do řádné konference v roce 2019, povede ve funkci prezidenta Českého svazu cyklistiky čtyřiapadesátiletý Petr Marek. Do funkce po odstoupivším Mariánu Štetinovi jej dnes jednomyslně zvolili delegáti disciplín a krajů na mimořádné konferenci v Praze, mezi nimiž byl např. i aktivní závodník Roman Kreuziger.

Z 56 delegátů bylo pro 55, pouze nový prezident se pochopitelně zdržel. Do Výkonného výboru byl nově zvolen Petr Balogh.

V cyklistickém hnutí se Petr Marek pohybuje od roku 1989. „Přišel jsem tehdy na svaz a ptal jsem se kde jsou horská kola,“ vzpomíná. Od té doby je prakticky nepřetržitě předsedou komise horských kol, je dlouholetý člen Výkonného výboru ČSC, třetí volební období je členem Prezídia ČSC a dá se říci, že je duchovní otec závodního MTB v Česku.

Po bezmála jedenadvaceti letech skončil v roli prvního muže české cyklistiky Marián Štetina. „Končím v roli prezidenta, ale budu nadále podporovat naší cyklistiku a jakéhokoliv prezidenta. Chci aby se ČSC rozvíjel a všichni táhli za jeden provaz,“ řekl ve své krátké řeči odstupující Štetina.

V průběžné zprávě o hospodaření vyzdvihl Slavomír Svoboda loňské úspěchy, především vybudování parkoviště v areálu ČSC, nové osvětlení a v motolské, ale i podepsání nové dlouhodobé smlouvy s firmou Kalas a také čerstvou smlouvu s automobilkou Škoda.

Ve svém předvolebním projevu naznačil Marek hlavní body, na co by se chtěl zaměřit. „V první řadě budu usilovat o sjednocení a zkonsolidování cyklistického hnutí a všech příznivců cyklistiky napříč jednotlivými disciplínami,“ zdůraznil. Hodlá zlepšit image naší cyklistiky, kultivovat celkový mediální obraz ČSC. Chce zlepšit komunikaci a spolupráci svazu jako vrcholového orgánu s jeho krajskými centry, pozměnit některé body stanov, např. změnit volební období na čtyřleté, aby korespondovala s olympijským cyklem.

Větší zodpovědnost chce dát jednotlivým odborným komisím, ale s tím souvisí pochopitelně jim také dát větší pravomoce. Nezbytné je podle nového prezidenta zlepšení a zkvalitnění podpory práce s dětmi a mládež, za nezbytné považuje vybudování silného marketinkového oddělení. Za nutné považuje prohloubení a zkvalitnění spolupráce s armádním resortem Dukla, ale také se sportovním resortem ministerstva vnitra Olymp.

V závěru své řeči vyzvat k aktivní spolupráce všech. „Zároveň slibuji, že pokud nebudu cítit vaši podporu a nebude se mi dařil situaci české cyklistiky dále zlepšovat, trak rozhodně nebudu ve své funkci setrvávat. Chtěl bych, abychom všichni měli znovu z cyklistky radost a potěšení.“

CÍCHA JAROSLAV
25.01.2018 | zobrazeno 1260x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..