Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. cyklokros

Nominace na cyklokrosové MS je téměř hotová

Cyklokrosová komise Českého svazu cyklistiky schválila nominaci reprezentačního trenéra Petra Dlaska na světový šampionát, který se uskuteční 3. a 4. února v nizozemském Valkenburgu. Na startu se představí dvacet nebo jedenadvacet českých reprezentantů.

Otazník v počtu našich závodníků je "zaviněn" vedoucím postavením juniora Tomáše Kopeckého ve Světovém poháru. Pokud udrží v posledních dvou závodech seriálu své dvaadvacetibodové vedení před druhým Nizozemcem Ronhaarem a padesátibodový náskok před třetím Švýcarem Rouillerem, tak česká sestava nastoupí v šestičlenném složení. Čtveřice Tomáš Kopecký, Jakub Schierl, Jakub Ťoupalík a Tomáš Ježek má nominaci jistou, trio Vladimír Mikšaník, Jakub Říman a Alvin Tomášek si to rozdá o jedno či dvě volná místa. Minimálně jednomu z nich pak zůstane černý Petr.

Malý otazník je i v kategorii mužů do 23 let. „Nominaci má jistou trio Adam Ťoupalík, Josef Jelínek a Jakub Šulc. O čtvrté místo na mistrovství světa si to rozdají Daniel Mayer a Štěpán Schubert,“ prozradil reprezentační kouč Petr Dlask.

Ve zbývajících třech věkových kategoriích je už rozhodnuto. Reprezentační dres obléknou čtyři muži kategorie elite, dvě elitní ženy a pět žen kategorie do 23 let.

Česká nominace na MS:

Muži elite:

Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka, Emil Hekele.

Muži U23:

Adam Ťoupalík, Josef Jelínek, Jakub Šulc - o posledním místě se rozhodne mezi Danielem Mayerem a Štěpánem Schubertem.

Junioři:

Tomáš Kopecký, Jakub Schierl, Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek - o jednom, případně dalších dvou jezdcích se rozhodne mezi Vladimírem Mikšaníkem, Jakubem Římanem a Alvinem Tomáškem.

Ženy elite:

Pavla Havlíková, Kateřina Nash.

Ženy U23:

Nikola Nosková, Adéla Šafářová, Magdalena Mišoňová, Elizabeth Ungermanová, Tereza Vaníčková.

18.01.2018 | zobrazeno 874x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI