Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. cyklokros

Borošova obhajoba i přes pád a problémy

Českým cyklokrosovým šampionem se v Mladé Boleslavi stal podruhé v kariéře Michael Boroš jezdící za belgickou stáj Pauwels Sauzen–Vastgoedservice. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů Jan Nesvadva (Expres ZC - Scott team Kolín) a Adam Ťoupalík (Corendon - Circus). Pětadvacetiletý Boroš obhájil svůj loňský triumf z Hlinska.

Boroš potvrdil roli hlavního favorita i přesto, že se v týdnu před šampionátem potýkal se zdravotními problémy, další problémy jej potkaly v mistrovském závodu. Hned po startu na asfaltové rovince se mu zamotalo kolo po pádu jednoho z jezdců před ním a do terénu vjížděl s poměrně značnou ztrátou mezi posledními z 37 startujících závodníků.

Ostatní kandidáti na medaile A. Ťoupalík, Nesvadba a jeho týmový kolega a vítěz seriálu Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka se usadili na čele závodu, spolu s nimi se držel i veterán Emil Hekele (Stevens Bikes - Emilio Sport) a také Martin Bína (CK Kolokrám - Svijany). I když Boroš ztrácel, tak se nevzdal. Doslova letěl a předjížděl jednoho soupeře za druhým a přibližoval se čelu závodu.

V polovině závodu se mu nejlepší podařilo dotáhnout a okamžitě začal udávat ostré tempo. Ale smůla, kromě soupeřů, byla dnes jeho největším protivníkem. Dvakrát jej ještě zbrzdil technický problém s řetězem, ale i nadále příkladně bojoval a po výměně kola již na okruhu vládl. V předposledním, sedmém okruhu, nastoupil a překvapivě první tempu nestačil do té doby nejaktivnější ze soupeřů Paprstka.

V posledním kole nastoupil opět a definitivně se odpoutal od svých soupeřů a s přehledem si dojel pro svůj druhý titul. V souboji o stříbro byl úspěšnější Nedvadba, který setřásl předloňského šampiona Ťoupalíka a dojel si pro svůj životní výsledek. Boroš skončil na stupních vítězů popáté v řadě. Kromě dvou prvenství má na kontě i dvě stříbra (2014 a 2016) a bronz z roku 2015.

„Ani po pádu a nesnázích jsem se nevzdával a stále věřil, že se s nepříznivým vývojem ještě dá něco udělat. Necítil jsem se po zdravotních problémech vůbec špatně. Doufám, že forma ještě vygraduje na mistrovství světa," byl spokojený Michael Boroš.“

Radost vyzařovala i z Jana Nesvadby. „I když mi zdejší trať nesedí, tak jsem s druhým místem spokojen. Michael si titul suverénně zasloužil. Povedlo se mi skloubit náročnou bikovou i cyklokrosovou sezonu a díky odpočinku jsem dokázal naladit optimální formu. Loni třetí, letos druhý. A bylo by super, kdyby se mi podařilo za rok vyhrát.“

Naopak Adam Ťoupalík mos spokojený nebyl. "Nebylo to dobrý, nebylo to špatný, ale průměrný. Už jsem nedokázal jet rychleji, tempo Michaela jsem už nedokázal akceptovat a když mi odjel i Honza, tak jsem si pohlídal třetí místo. Na víc to dnes nebylo.“

Výsledky:

1. Boroš (Pauwels Sauzen–Vastgoedservice) 58:51, 2. Nesvadva (Expres ZC - Scott team Kolín) +12, 3. A. Ťoupalík (Corendon - Circus) +26, 4. Paprstka (Expres ZC - Scott team Kolín) +42, 5. Hekele (Stevens Bikes - Emilio Sport) +1:19, 6. Vastl (N1 BMC Team) +2:06, 7. Bína (CK Kolokrám - Svijany) +2:40, 8. Jelínek (Mitas Trek) +2:44, 9. Stošek (Symbio+ CE.Energy) +2:53, 10. Hunal (ČEZ CYyklo Team Tábor) +2:59.

FOTO Eduard Erben

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
13.01.2018 | zobrazeno 882x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele