Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar třetí v etapě na Okolo Slovenska

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Šestý závod TOMKET Pražského poháru v Libuši

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..

BEZPEČNÝ PÁTEK ...
Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...

ŠKODA AUTO NAVAZUJE PARTNERSTVÍ ...
Škoda Auto navazuje partnerství s Českým svazem cyklistiky ...


Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Cyklokrosařka Havlíková má pátý domácí titul

Před rokem se osamostatnila v čele domácích krosařek v počtu mistrovských titulů, dnes v Mladé Boleslavi Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) svoji bilanci pátým titulem mistryně ČR ještě vylepšila. Druhá skončila Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), třetí Nikola Nosková (Vondelmolen cycling team).

Na okruhu na Štěpánce, který měřil 2690 metrů absolvovaly závodnice pět okruhů a dlouho se zdálo, že čtyřiatřicetiletá Havlíková si neohroženě dojede pro úspěšnou obhajobu loňského prvenství z Hlinska. I proto, že loni druhá Nosková tempu v čele závodu překvapivě nestačila ještě před polovinou závodu.

„Přiznám se, že před závodem jsem se necítila ideálně. Ještě pět dnů před startem jsem dokonce uvažovala, že mistrák nepojedu, protože jsem měla silnou virózu. Jela jsem si svoje tempo a čekala, jak se závod vyvine. Adéla jela luxusně, naopak mě nohy moc netáhly. Proto jsem radši počkala a riskla to. Vzájemně jsme se hlídaly a nic si nedarovaly. V závěru jsem si věřila a stoprocentně využila své dlouholeté zkušenosti," řekla v cíli Pavla Havlíková.

Naopak dobře si rozvrhla síly před rokem třetí Šafářová a dvě kola před koncem Havlíkovou dostihla. Začala velká bitva o titul, který vygradoval až v samotném závěru závodu. V posledním krátkém výběhu před cílovou rovinkou získala Havlíková několikametrový náskok a to rozhodlo. Její mladá soupeřka již neměla síly ji ohrozit, přesto si dojela pro svůj životní úspěch a její výkon je příslibem před světovým šampionátem na němž projede v kategorii U23. Liberecká rodačka Havlíková vybojovala páté domácí zlato, když předtím triumfovala v letech 2008, 2009, 2013 a 2017.

Stejně spokojená jako Havlíková byla i stříbrná Adéla Šafářová. „Hned v prvním kole jsem se divila, že Nikola si nechala Pavlu odskočit. Ztráta se mi stahovala těžce, ale v polovině závodu jsem měla Pavla na dostřel. Dlouho jsem se z toho dojíždění vydýchávala. Nevěděla jsem, jestli mám zkusit nástup nebo to nechat až do cíle, ale Pavla se mě stále držela. Když mě v poslední pasáži předjela, tak měla ve sprintu víc sil a vyhrála. Třeba to vyjde příští rok,“ prohlásila.

Jinou náladu měla Nikola Nosková a stupně vítězů opouštěla se slzami v očích: „Bylo to hodně náročné. Už cítím, že to po dlouhé a náročné silniční sezoně není ono. Cítím se dost unavená. Už nevím, co mám pro to udělat.“

Výsledky:

1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 41:22, 2. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +2, 3. Nosková (Vondelmolen cycling team) +1:35, 4. Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž) +2:12, 5. Vaníčková (Ivar team) +2:19, 6. Škarnitzlová (GAPP System-Cabtech MTB Racing Team) +2:41.

FOTO Eduard Erben

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
13.01.2018 | zobrazeno 961x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...