Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský si vedli dobře v Londýně

MTB MTB

Škarnitzl vyhrál závod TOMKET v Jenči

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Nash našla českou přemožitelku

Sálovka Sálovka

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 13.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Cyklokrosařka Havlíková má pátý domácí titul

Před rokem se osamostatnila v čele domácích krosařek v počtu mistrovských titulů, dnes v Mladé Boleslavi Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) svoji bilanci pátým titulem mistryně ČR ještě vylepšila. Druhá skončila Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), třetí Nikola Nosková (Vondelmolen cycling team).

Na okruhu na Štěpánce, který měřil 2690 metrů absolvovaly závodnice pět okruhů a dlouho se zdálo, že čtyřiatřicetiletá Havlíková si neohroženě dojede pro úspěšnou obhajobu loňského prvenství z Hlinska. I proto, že loni druhá Nosková tempu v čele závodu překvapivě nestačila ještě před polovinou závodu.

„Přiznám se, že před závodem jsem se necítila ideálně. Ještě pět dnů před startem jsem dokonce uvažovala, že mistrák nepojedu, protože jsem měla silnou virózu. Jela jsem si svoje tempo a čekala, jak se závod vyvine. Adéla jela luxusně, naopak mě nohy moc netáhly. Proto jsem radši počkala a riskla to. Vzájemně jsme se hlídaly a nic si nedarovaly. V závěru jsem si věřila a stoprocentně využila své dlouholeté zkušenosti," řekla v cíli Pavla Havlíková.

Naopak dobře si rozvrhla síly před rokem třetí Šafářová a dvě kola před koncem Havlíkovou dostihla. Začala velká bitva o titul, který vygradoval až v samotném závěru závodu. V posledním krátkém výběhu před cílovou rovinkou získala Havlíková několikametrový náskok a to rozhodlo. Její mladá soupeřka již neměla síly ji ohrozit, přesto si dojela pro svůj životní úspěch a její výkon je příslibem před světovým šampionátem na němž projede v kategorii U23. Liberecká rodačka Havlíková vybojovala páté domácí zlato, když předtím triumfovala v letech 2008, 2009, 2013 a 2017.

Stejně spokojená jako Havlíková byla i stříbrná Adéla Šafářová. „Hned v prvním kole jsem se divila, že Nikola si nechala Pavlu odskočit. Ztráta se mi stahovala těžce, ale v polovině závodu jsem měla Pavla na dostřel. Dlouho jsem se z toho dojíždění vydýchávala. Nevěděla jsem, jestli mám zkusit nástup nebo to nechat až do cíle, ale Pavla se mě stále držela. Když mě v poslední pasáži předjela, tak měla ve sprintu víc sil a vyhrála. Třeba to vyjde příští rok,“ prohlásila.

Jinou náladu měla Nikola Nosková a stupně vítězů opouštěla se slzami v očích: „Bylo to hodně náročné. Už cítím, že to po dlouhé a náročné silniční sezoně není ono. Cítím se dost unavená. Už nevím, co mám pro to udělat.“

Výsledky:

1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 41:22, 2. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +2, 3. Nosková (Vondelmolen cycling team) +1:35, 4. Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž) +2:12, 5. Vaníčková (Ivar team) +2:19, 6. Škarnitzlová (GAPP System-Cabtech MTB Racing Team) +2:41.

FOTO Eduard Erben

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
13.01.2018 | zobrazeno 1033x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC