PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Babor a Lichnovský si vedli dobře v Londýně

Škarnitzl vyhrál závod TOMKET v Jenči

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Nash našla českou přemožitelku

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 13.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora

Zahraniční report. ostatní

Nash má významnou funkci v UCI

Cyklokrosařka a bikerka Kateřina Nash i ve svých čtyřiceti letech patří k absolutní světové špičce v obou disciplínách, ale nyní se navíc stala i významnou funkcionářkou. Byla zvolena na čtyři roky prezidentkou komise sportovců Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a stojí nyní tak v čele dvacetičlenného orgán zastupující zájmy sportovců při jednání s funkcionáři.

Díky novému postu se v únoru stane členkou řídícího výboru UCI, který plní výkonnou funkci ve strukturách mezinárodní federace.

"Jsem velmi rád, že vidím ženu a velmi schopnou ženu, která je volena svými vrstevníky, aby zastupovala jak mužské, tak i ženské závodníky v nejvýznamnějším výkonném orgánu federace. Během své nádherné kariéry Kateřina inspirovala řadu jezdců svým talentem a vždy příkladným chováním. Bude mi potěšením, že ji v příštích týdnech přivítám do Řídícího výboru UCI," řekl prezident UCI David Lappartient.

Dvojnásobná bronzová medailistka z cyklokrosového mistrovství světa se členkou komise sportovců stala letos v lednu, kdy byla vybrána jako zástupkyně cyklokrosu. V komisi má mužského i ženského zástupce deset odvětví cyklistiky. Jsou mezi nimi mj. třeba švýcarský biker Lukas Flückiger, bikerka Maja Wloszczowská z Polska, silničáři Bernhard Eisel z Rakouska, Marianne Vosová z Nizozemí, dráhaři Kenny de Ketele z Belgie, Němka Kristina Vogelová či její krosový partner Simon Zahner ze Švýcarska.

„Jsem nadšená, protože jsem sportovkyně celý svůj život a tohle je šance vrátit sportu to, co mi tak dlouho dává,“ stojí v tiskové zprávě UCI účastnice. Kromě cyklistiky ji také příznivci znají jako lyžařku, dvakrát startovala na zimních a třikrát na letních olympijských hrách. Nash je ráda, že bude propojením UCI a samotnými sportovci. „To už fungovalo, když jsem byla zástupkyní za cyklokros, ale jako prezidentka komise sportovců budu zvána na všechna nejdůležitější jednání a budu mít šanci vystoupit a být vyslechnuta. Když člověk chce něco změnit, musí být součástí toho procesu,“ prohlásila.

Začátkem února by měla startovat na světovém krosovém šampionátu ve Valkenburgu. A jak propojí svoji závodní kariéru s funkcionářskou? „Jsem blízko konci kariéry a je dobré se zaměřit na něco jiného,“ poznamenala. Komise sportovců se snaží zlepšit postavení cyklistů, propagovat etické jednání a chování podle zásad fair play a dohlížet na bezpečnost při závodech. Její členové mají mít také roli ambasadorů cyklistiky.

15.12.2017 | zobrazeno 732x