Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Zahraniční report. ostatní

Nash má významnou funkci v UCI

Cyklokrosařka a bikerka Kateřina Nash i ve svých čtyřiceti letech patří k absolutní světové špičce v obou disciplínách, ale nyní se navíc stala i významnou funkcionářkou. Byla zvolena na čtyři roky prezidentkou komise sportovců Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a stojí nyní tak v čele dvacetičlenného orgán zastupující zájmy sportovců při jednání s funkcionáři.

Díky novému postu se v únoru stane členkou řídícího výboru UCI, který plní výkonnou funkci ve strukturách mezinárodní federace.

"Jsem velmi rád, že vidím ženu a velmi schopnou ženu, která je volena svými vrstevníky, aby zastupovala jak mužské, tak i ženské závodníky v nejvýznamnějším výkonném orgánu federace. Během své nádherné kariéry Kateřina inspirovala řadu jezdců svým talentem a vždy příkladným chováním. Bude mi potěšením, že ji v příštích týdnech přivítám do Řídícího výboru UCI," řekl prezident UCI David Lappartient.

Dvojnásobná bronzová medailistka z cyklokrosového mistrovství světa se členkou komise sportovců stala letos v lednu, kdy byla vybrána jako zástupkyně cyklokrosu. V komisi má mužského i ženského zástupce deset odvětví cyklistiky. Jsou mezi nimi mj. třeba švýcarský biker Lukas Flückiger, bikerka Maja Wloszczowská z Polska, silničáři Bernhard Eisel z Rakouska, Marianne Vosová z Nizozemí, dráhaři Kenny de Ketele z Belgie, Němka Kristina Vogelová či její krosový partner Simon Zahner ze Švýcarska.

„Jsem nadšená, protože jsem sportovkyně celý svůj život a tohle je šance vrátit sportu to, co mi tak dlouho dává,“ stojí v tiskové zprávě UCI účastnice. Kromě cyklistiky ji také příznivci znají jako lyžařku, dvakrát startovala na zimních a třikrát na letních olympijských hrách. Nash je ráda, že bude propojením UCI a samotnými sportovci. „To už fungovalo, když jsem byla zástupkyní za cyklokros, ale jako prezidentka komise sportovců budu zvána na všechna nejdůležitější jednání a budu mít šanci vystoupit a být vyslechnuta. Když člověk chce něco změnit, musí být součástí toho procesu,“ prohlásila.

Začátkem února by měla startovat na světovém krosovém šampionátu ve Valkenburgu. A jak propojí svoji závodní kariéru s funkcionářskou? „Jsem blízko konci kariéry a je dobré se zaměřit na něco jiného,“ poznamenala. Komise sportovců se snaží zlepšit postavení cyklistů, propagovat etické jednání a chování podle zásad fair play a dohlížet na bezpečnost při závodech. Její členové mají mít také roli ambasadorů cyklistiky.

15.12.2017 | zobrazeno 572x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI