Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. trial

Premiéra v Českých Budějovicích

Premiéru v jihočeské metropoli zažije v sobotu 30. září Český pohár mládeže v cyklotrialu – přesto, že jde již o devátou soutěž seriálu, tak do tohoto regionu míří poprvé. Zásluhu na tom má místní trialista Dominik Puffer. Ten své dlouholeté zkušenosti předává mladé generaci v Biketrial Akademii při ÚAMK České Budějovice. Společně se podílejí i na organizaci celé akce. Závod začíná od 10 hodin v místní části Rožnov.

Pro soutěž vybrali pořadatelé areál v Papírenské ulici mezi hřištěm TJ Meteor a Vodohospodářskými stavbami. "Já sám zde trénuji minimálně 12 let. Lokalita nabízí skoro vše potřebné a výběr tak byl jednoznačný. Myslím, že každý jezdec si zde přijde na své", zdůvodňuje Dominik Puffer volbu místa konání. K pochopení jeho nadšení je nutné se na pozemek podívat očima trialisty. Velkou část plochy totiž zabírá záplava obrovských kamenů. Terén, který je pro běžného člověka neprůchozí zónou, je pro trialistu lákavým hřištěm s desítkami překážek a stovkami možných cest.

"Nikdy jsem se do pořádání závodů moc nehrnul, protože můj táta už dělal za svou kariéru dva závody MČR a vím, jak náročná práce to je", říká Puffer, ale vzápětí dodává: "Poté, co jsme začali v Českých Budějovicích trénovat děti, jsem si však řekl, že udělat závod a přispět novou lokalitou pro mládežnický seriál by bylo skvělé." Právě pohár mládeže Youth Games je dobrou příležitostí nejen pro začínající jezdce, ale díky organizačnímu zázemí lákají také nové pořadatele cyklotrialových soutěží.

Práci s mladými zájemci o trial na kolech se Dominik Puffer věnuje společně s dalším místním sportovcem Josefem Bigasem. Oba mají za sebou roky tréninku a přesto, že jejich favoritem je dnes trial na motocyklech neboli šlapačky, tak s trialovým kolem si stále rozumí více než dobře. Dokazuje to i Dominikovo třetí místo v elitní kategorii Decathlon Českého poháru v cyklotrialu na začátku letních prázdnin v Praze.

Jezdci českobudějovické Akademie samozřejmě nebudou chybět ani na startu sobotní soutěže Českého poháru mládeže. "Určitě se představí alespoň šest našich dětí, které už si dostatečně věří a chtějí nasát závodní atmosféru", těší se vedoucí klubu a ředitel závodu v jedné osobě. Zároveň přiznává, že příprava akce by se neobešla bez pomoci rodičů malých závodníků. "Tímto jim moc děkuji", vzkazuje.

Soutěž je určena pro mládež do 16 let. Českobudějovický podnik je devátým, předposledním domácím závodem sezony. Projekt Youth Games funguje pátý rok a jedním z jeho cílů je příprava talentů do mládežnické reprezentace. Letos díky tomu český tým na UCI Trials World Youth Games získal čtyři medaile - zlatou v soutěži družstev a v individuálních soutěžích po jedné zlaté, stříbrné a bronzové.

Podrobnosti k závodu a seriálu na webové stránce www.youthgames.cz

Radek Janka
26.09.2017 | zobrazeno 889x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC