Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Štafetu na MČR bikerů vyhrál GAPP System - Cabtech

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. trial

Premiéra v Českých Budějovicích

Premiéru v jihočeské metropoli zažije v sobotu 30. září Český pohár mládeže v cyklotrialu – přesto, že jde již o devátou soutěž seriálu, tak do tohoto regionu míří poprvé. Zásluhu na tom má místní trialista Dominik Puffer. Ten své dlouholeté zkušenosti předává mladé generaci v Biketrial Akademii při ÚAMK České Budějovice. Společně se podílejí i na organizaci celé akce. Závod začíná od 10 hodin v místní části Rožnov.

Pro soutěž vybrali pořadatelé areál v Papírenské ulici mezi hřištěm TJ Meteor a Vodohospodářskými stavbami. "Já sám zde trénuji minimálně 12 let. Lokalita nabízí skoro vše potřebné a výběr tak byl jednoznačný. Myslím, že každý jezdec si zde přijde na své", zdůvodňuje Dominik Puffer volbu místa konání. K pochopení jeho nadšení je nutné se na pozemek podívat očima trialisty. Velkou část plochy totiž zabírá záplava obrovských kamenů. Terén, který je pro běžného člověka neprůchozí zónou, je pro trialistu lákavým hřištěm s desítkami překážek a stovkami možných cest.

"Nikdy jsem se do pořádání závodů moc nehrnul, protože můj táta už dělal za svou kariéru dva závody MČR a vím, jak náročná práce to je", říká Puffer, ale vzápětí dodává: "Poté, co jsme začali v Českých Budějovicích trénovat děti, jsem si však řekl, že udělat závod a přispět novou lokalitou pro mládežnický seriál by bylo skvělé." Právě pohár mládeže Youth Games je dobrou příležitostí nejen pro začínající jezdce, ale díky organizačnímu zázemí lákají také nové pořadatele cyklotrialových soutěží.

Práci s mladými zájemci o trial na kolech se Dominik Puffer věnuje společně s dalším místním sportovcem Josefem Bigasem. Oba mají za sebou roky tréninku a přesto, že jejich favoritem je dnes trial na motocyklech neboli šlapačky, tak s trialovým kolem si stále rozumí více než dobře. Dokazuje to i Dominikovo třetí místo v elitní kategorii Decathlon Českého poháru v cyklotrialu na začátku letních prázdnin v Praze.

Jezdci českobudějovické Akademie samozřejmě nebudou chybět ani na startu sobotní soutěže Českého poháru mládeže. "Určitě se představí alespoň šest našich dětí, které už si dostatečně věří a chtějí nasát závodní atmosféru", těší se vedoucí klubu a ředitel závodu v jedné osobě. Zároveň přiznává, že příprava akce by se neobešla bez pomoci rodičů malých závodníků. "Tímto jim moc děkuji", vzkazuje.

Soutěž je určena pro mládež do 16 let. Českobudějovický podnik je devátým, předposledním domácím závodem sezony. Projekt Youth Games funguje pátý rok a jedním z jeho cílů je příprava talentů do mládežnické reprezentace. Letos díky tomu český tým na UCI Trials World Youth Games získal čtyři medaile - zlatou v soutěži družstev a v individuálních soutěžích po jedné zlaté, stříbrné a bronzové.

Podrobnosti k závodu a seriálu na webové stránce www.youthgames.cz

Radek Janka
26.09.2017 | zobrazeno 628x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..