Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. handicapovaní

Pět Čechů pro MS handicapovaných cyklistů

Vrcholná soutěž handicapovaných cyklistů - mistrovství světa v jihoafrickém Pietermaritzburgu se rychle blíží. O medaile od 31. srpna do 3. září bude v časovce a silničním závodu usilovat pětice českých reprezentantů.

Pietermaritzburg je tradičním pořadatelem vrcholných cyklistických podniků a Čechům se zde vždy dařilo. Naposledy v roce 2014, kdy Jaroslav Kulhavý vybojoval duhový trikot mistra světa v maratonu horských kol a Tereza Huříková obsadila senzační třetí místo.

Na úspěchy bikerů se nyní budou snažit navázat handicapovaní cyklisté. Česká asociace tělesně handicapovaných cyklistů vysílá na vrcholný podnik velmi silnou trojici ve složení Patrik Jahoda (H1), Ivo Koblasa (C2) a Jiří Ježek (C4) a všichni tři absolvují silniční závod i časovku. Trojici tělesně handicapovaných cyklistů doplňují ještě dva spasticky handicapovaní jezdci, tricyklisté Jiří Hindr a Petr Berger. Zkušenější Hindr již má na svém kontě řadu medailových umístění z vcholových akcí a medailové ambice má i tentokrát.

Pro nejúspěšnějšího handicapovaného cyklistu světa, Jiřího Ježka bude šampionát jeho posledním v nevšední velmi bohaté kariéře. Nicméně rozhodně do Afriky necestuje v roli pouhého sportovního „rentiéra“, který si užívá celosvětového respektu a dosažených úspěchů. Jiří Ježek věnuje každodennímu tréninku obrovské úsilí a chce opustit sportovní scénu na samém sportovním vrcholu o čemž svědčí dvě čtvrtá místa v letošních závodech Světového poháru.

„Mohu potvrdit, že Jirka věnuje přípravě skutečně maximum a ve svých 44 letech je schopen atakovat umístění v elitní světové pětce," přibližuje trenér Viktor Zapletal.

„Medailové naděje mají naši mladí závodníci - několikanásobný medailista a vítěz závodu Světového poháru, handbiker Patrik Jahoda, kterému zatím medaile ze světového šampionátu chybí a Ivo Koblasa. Ten už má doma ve své sbírce světový bronz i stříbro a chybí mu pouze kov a dres nejcennější. Patrik a Ivo jsou naši mladí, velmi talentovaní nástupci Jirky Ježka, s reálnými medailovými ambicemi pro paralympijské hry v Tokiu," dodal Zapletal.

CÍCHA JAROSLAV
20.08.2017 | zobrazeno 907x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC