PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Maxbike mistrovství Planety

Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Nash našla českou přemožitelku

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu mužů z Tábora

Zahraniční report. trial

Český tým přivezl zlato z juniorského mistrovství

Čtyři medaile přivezli mladí cyklotrialisté z UCI Trials Světových her mládeže v dánském Viborgu. Kromě vítězství v týmové soutěži národů slavili úspěchy i v individuálních soutěžích. Zlato získala Denisa Pecháčková (mladší dívky), stříbro Alžběta Pečínková (starší dívky) a bronz Vojtěch Hříbek (poussins).

V úvodní soutěži národních týmů nasbíralo šestičlenné české družstvo 490 bodů a za sebou nechalo favorizované týmy Španělska (450 bodů) a Francie (410 bodů). “Letos to byl tým snů”, hodnotí spokojeně trenér Libor Pecháček. “Přípravě jsme věnovali celý rok. Jezdci jsou dobře vedeni ve svých domácích klubech, svůj podíl na úspěchu má i úroveň domácích soutěží a tento rok poprvé celý tým před odjezdem absolvoval týdenní reprezentační soustředění. To všechno bylo v Dánsku poznat”, dodává.

Potvrzuje to i úspěch závodníků v individuálních soutěžích. Ze 14 členného týmu jedenáct jezdců postoupilo do finále a tři z nich dokázali postup proměnit v medaile.
Denisa Pecháčková (10 let, kategorie youth girls) po prvním kole ztrácela dva body na španělskou jezdkyni. Druhé kolo dokázala zajet s jediným trestným bodem a celý tým napjatě čekal na dojezd soupeřky. Kvůli  rovnosti bodů rozhodl větší počet nulových sekcí ve prospěch Denisy a ta se stala vítězkou.

Alžběta Pečínková (15 let, kategorie girls) nastupovala do závodu v nelehké pozici obhájkyně titulu - v loňském roce svou kategorii vyhrála. Kvalifikaci zvládla zajet bezchybně, bylo ale zřejmé, že i loňská vicemistryně Vera Baron (ESP) je ve skvělé formě. Ve finále si bohužel naše závodnice na rozdíl od Španělky podvakrát neporadila s obtížným místem na jedné ze sekcí a nezbylo, než se pro letošek smířit se stříbrnou medailí.

Vojtěch Hříbek (10 let, kategorie poussin) patřil mezi skupinu jezdců, kteří kvalifikaci absolvovali bez jediného trestného bodu. Finálové sekce byly naštěstí výrazně obtížnější, což českému jezdci vyhovuje - v domácí soutěži již jezdí o kategorii výš a tak mu vyšší náročnost nedělala problém. Výsledkem je bronzová medaile, od druhého místa jej přitom dělil jediný trestný bod.

Závodní tratě byly připraveny v centru města na náměstí Nytorv. Nevelkému prostranství vévodila sekce z velkých barevných písmen tvořících název města, nechyběly ale ani kameny či surové klády. Úkolem jezdců je projet vyznačené branky, aniž by se země či překážky dotýkali čímkoliv jiným než pneumatikou kola. Závod provázelo dokonce i na severské poměry chladné počasí a časté dešťové přeháňky.

UCI Trials World Youth Games (WYG) mají statut juniorského mistrovství světa a konaly se letos již po osmnácté. Do Dánska přijelo 176 dětí ve věku 9 - 16 let ze 16 zemí světa. Česká republika měla zastoupení na WYG poprvé v roce 2009, od roku 2013 se čeští jezdci účastní pravidelně a dosud nikdy nechyběli mezi finalisty. Medaile přivezli v letech 2015, 2016 a 2017.

Výsledky:

Cadets (15-16 let): 1. Rolls (GBR), 2. Widmann (GER),  3. Guillen (ESP) ...15. Pochtiol (CZE), 29. Mokrý (CZE)

Girls (12-15 let): 1. Baron (ESP), 2. Pečínková (CZE), 3. Wipf (SUI) ... 8. Hříbková (CZE)

Minimes (13-14 let): 1. Serra (ESP), 2. Verdiell (ESP), 3. Ogura (JAP) ... 9. Vepřek (CZE)

Benjamins (11-12 let): 1. Pasturel (FRA), 2. Mudrák (SVK), 3. Stenvall (FIN) ... 6. Vymětal (CZE), 11. Kalaš (CZE)

Youth girls (9-11 let): 1. Pecháčková (CZE), 2. Riera (ESP), 3. Esquis (ESP), 4. Vaněčková (CZE), 5. Mudrychová (CZE)

Poussins (9-10 let): 1. Alarcon (ESP), 2. Riera (ESP), 3. Hříbek (CZE), 4. Vepřek (CZE) ... 9. Ženatý (CZE), 13. Kalaš (CZE)

Radek Janka
08.08.2017 | zobrazeno 1033x