Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Zahraniční report. trial

Kolář skončil v semifinále

Václav Kolář zajel druhý nejlepší výsledek v kvalifikaci elite 20" na UCI Trials Světovém poháru v Les Menuires. Přes semifinále už ale neprošel a celkově obsadil 14. místo.

Horské středisko Les Menuires hostilo o víkendu třetí kolo UCI Trials Světového poháru. Francouzští pořadatelé z agentury All-road připravili tradičně pestré a nápadité sekce. Obří sýrová kola jsou bohužel z betonu a k jídlu se nehodí, jako překážka ale slouží znamenitě. Betonové skruže tvořily také druhou sekci, i když byly skryté pod pestrobarevným graffiti. Třetí sekci tvořily ostré kameny, čtvrtou měkce zaoblené dřevěné kuželky doplněné opracovanými kládami, vyžadujícími dokonalou rovnováhu. Surové klády tvořily i poslední úsek a pro zpestření je stavitelé umístili nad mělké jezírko. Takto tedy vypadala připravená scéna pro pobavení diváků i jezdců.

Jezdců do soutěže nastoupilo dohromady 122, z toho 15 v kategorii elite women, 59 v kategorii elite 20″ a 48 v kategorii elite 26″. V tomto počtu figuroval jediný jezdec z CZE na licenci: Václav Kolář na své dvacetipalcové karbonové Monty M5. V kvalifikaci startoval v předposlední skupině a poměrně s přehledem zde zvítězil – jeho 9 trestných bodů byl druhý nejlepší výsledek z celé kvalifikace a Vašek tak hladce postoupil do semifinálové pětadvacítky. Zde už při něm ale štěstí nestálo: dvě pětky v prvním kole jej odsunuly někam za desátou průběžnou pozici a ani zlepšení v kole druhém na postup mezi finalisty nestačilo. Celkově pak skončil na 14. místě.

Finále elite 20″ tak bylo v režii španělských jezdců: Mustieles, Ros, Areitio, Ruiz a mladičký Montalvo. Jediný „cizinec“, který se mezi ně vešel, byl Švýcar Leiser. Jindy suverénní Mustieles chyboval na úvodních dvou sekcích. Naopak ve formě se předvedl Benito Ros, který se otřepal z mizerného výkonu ve Vöcklabrucku a zvítězil. Druhý skončil Montalvo, třetí Mustieles. Obě mužská finále byla tentokrát kvůli bouřce zkrácena na pouhé 4 sekce.

Tak jako dvacítky patří Španělům, tak elite 26″ je doménou Francie. A je to vidět nejen na startovce, ale i na výsledovce: do finále postoupil čtyři Francouzi (Vallée, Hermance, Coustellier, Meot), jeden Brit (Carthy) a jeden Španěl (Araque). Nicolas Vallée po nedávném vítězství v Mistrovství Francie sáhl po vítězství i zde, druhý Coustellier, třetí Hermance.

Kartami se míchalo i v poslední ze soutěžních kategorií, elite women. Už ve Vöcklabrucku bylo vidět, že Manon Baseville (FRA) je letos ve skvělé formě a razantně útočí na vedoucí pozici. V rakouském závodě obhájkyně Nina Reichenbach (GER) ještě dokázala prvenství uhájit, dnes už ale nikoliv. Vítězkou třetího kola SP se stala Manon (11 TB), druhá Nina (15 TB) a pro třetí místo si na své letošní evropské dovolené dojela Australanka Janine Jungfels (16 TB).

Kompletní výsledky kvalifikace, semifinále i finálových jízd jsou zde (klikněte).

Světový pohár pokračuje 26. srpna opět ve Francii, tentokrát v Albertville.

Radek Janka
30.07.2017 | zobrazeno 702x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele