Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar třetí v etapě na Okolo Slovenska

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Šestý závod TOMKET Pražského poháru v Libuši

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..

BEZPEČNÝ PÁTEK ...
Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...

ŠKODA AUTO NAVAZUJE PARTNERSTVÍ ...
Škoda Auto navazuje partnerství s Českým svazem cyklistiky ...


Partneři ČSC

Zahraniční report. trial

SVĚTOVÝ POHÁR TRIALU ODSTARTOVAL V BELGII

Belgický Aalter odstartoval světový pohár a to opravdu v neuvěřitelném stylu. Nádherný závod posunul Trialový sport o další krok vpřed, ukázal doslova kouzla ve stavbě sekcí, nádherná sportovní dramata a nečekané výsledky.

O víkendu odstartoval světový pohár v Belgickém Aalteru a za jeho organizací stál Belaey / Lamertyn team. 

 

To co zbudovali bylo naprosto neuvěřitelné a posunulo to Trial o obrovský skok kupředu. Sekce v podobě gigantického nářadí v bazénu, nádherné kamenité sekce, sekce se sopkou a vše orámováno prostorem pro diváky v podobě tribůn. 

 

Těžko tuto Trialovou nádheru popisovat. Prostě mrkněte na finálové záznamy a posuďte sami. https://youtu.be/ialuBLvfzUw

 

Z celé akce byl LIVE STREAM a LIVE RESULTS, které stálo za to sledovat. Záznam začíná kategorií WOMEN, následují ELITE 26" a ELITE 20". Říkáte si proč toto pořadí? Organizátor je totiž stejný jako u finálového závodu v Antwerpách a střídá pořadí elitních kategorií, případně přizpůsobuje médiím. 

 

Letošní rok začal velkou nadvládou dvacetipalcových speciálů, kterých se na závodě sešlo o 18 více než jezdců na horském kole, čili 67 na 20" vs 49 na horských kol. Je to trend poslední let, který se většinou v průběhu sezóny s přesunem světových pohárů do Francice mění, ale uvidíme. Přeci jen počet juniorů vzrůstá a ti většinou začínají na 20" kolech. 

 

Ženská kategorie měla tentokráte slabší obsazení, než je obvyklé (16 závodnic). Bohužel ženská kategorie byla po několika letech bez české účasti. Vítězství brala Nina Reichenbach (GER), před Manon Basseville (FRA) a Debi Studer (SUI). 

 

Dá se říci, že nejen počtem jezdců, ale i profilem tratí, který evidentně byl koncipován na malá kola, byl tento světový pohár o dvacítkářích. Dlouhodobě jsou preferovány spíše horská kola a tak je skvělé, že se někdo odhodlal k radikálnímu kroku a vše přizpůsobil dvacítkářům. Rozdíl v počtech bodů je jasným důkazem, že pokud někdo umí stavět sekce, není pro něj problém postavit i takto skvělý závod, který baví všechny. Pan Belaey s rodinou a jejich týmem prostě umí. V dvacítkách jsme měli také nejpočetnější obsazení v podobě Elitního jezdce Martina Štěpánka (vícemistra ČR 2016) a juniora Lukáše Janky. V hodně nabité konkurenci skončil Martin na 46.místě a Lukáš na 65.místě. Vítězství bral celkem nekompromisně Abel Mustieles, před Ionem Areitio a legendárním Benito Rosem, který nebyl evidentně ve své kůži, ale i tak odolal tlaku Dominika Oswalda. Za zmínku stojí ale víkon teprve 17-ti letého Alejandro Montalva. Neuvěřitelná dynamika v sekcích, přesnost skoků ... neskutečné.

 

Horská kola se prala s tratí statečně a i přes nižší počet zde přeci jen stále je širší světová špička, než na kolech malých a dostat se do finále může i řada jezdců z kvalifikace, což dělalo souboj stejně zajímavým jako na dvacetipalcových kolech a co si budeme namlouvat, vidět tolik pádů v této kategorii je skoro nevídané. Skvělé bylo vidět návrat Giacoma Coustellier, který rok na velkých závodech nestartoval kvůli zranění kolene. Naše barvy hájil junior Tomáš Kočička, který nakonec skončil papírově nejlépe na 45.místě. Finálové vítězství bral Gilles Coustellier opravdu těsně před Vincentem Hermancem a Kenym Bealey. Rozhodovala doslova poslední sekce jak o první a druhé místo, tak o 3-5 místo. Ano na stupních nenajdete aktuálního mistra světa Jacka Carthyho, který skončil na 5-tém místě. Vítěz světového poháru i Mistrovství světa měl defekt již na první sekci a nedokázal se dostat ze skvělého nástupu Gillese a ostatních. Horská kola přinesla nečekaně největší dramata tohoto světového poháru a stejně nečekaný výsledek.

 

Jedno je skoro jisté, po tomto světovém poháru hodně lidí na 26" posune řidítka nahoru a veme kratší rám :) Skvělý začátek této sezóny se bude jen horko - těžko překonávat.

 

Součástí závodu byl i pokus o překonání Guinessova rekordu ve skoku bokem přes pásku. Výsledek asi lehce překvapí "pivní teoretiky", kteří tvrdí že na horském kole se skáče více :) První tři místa šla logicky a samozřejmě za dvacítkáři. 1,44 m je nový rekord a jeho držitelem je Rick Koekoeck.

Foto:

ČIHÁČEK VLASTISLAV
22.05.2017 | zobrazeno 806x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...