Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. handicapovaní

V Maniagu začíná SP handicapovaných cyklistů

Světový pohár v cyklistice handicapovaných začíná tento víkend v italském Maniagu. Následovat bude hned příští týden druhé kolo SP v belgickém Ostende a finálový závod bude hostit holandský Emmen na počátku července.

Maniago pojímá vrcholnou akci handicapovaných cyklistů jako prověrku na připravované mistrovství světa, které se zde uskuteční v roce 2018. Český reprezentační tým cestuje do Itálie se všemi svými oporami. Chybět bude pouze paralympijská medailistka a vítězka Světového poháru 2016 Tereza Diepoldová (Nutrend Specialized Racing), která se připravuje na závěrečné zkoušky vysokoškolského studia na FTVS UK.

Letošní ročník Světového poháru bude poslední pro nejúspěšnějšího handicapovaného cyklistu světa Jiřího Ježka (Dukla Praha). Ten se mj. stal čtyřikrát po sobě celkovým vítězem SP, což je další historický mezník cyklistické historie, který se Jiřímu Ježkovi v jeho nevšední kariéře podařil. „Je v tom trochu nostalgie, ale těším se moc. V týmu je skvělá atmosféra, tak doufám, že první závody letošního poháru budou pro nás úspěšné,“ říká šestinásobný paralympijský vítěz, mistr světa a legenda světového sportu.

Hlavními oporami české reprezentace mimo Ježka by měli být mladí závodníci z nové, nastupující generace, kteří se však už pyšní významnými světovými úspěchy. Mezi nejžhavější želízka bude patřit medailista z mistrovství světa Ivo Koblasa (Favorit Brno) startující v kategorii C2 a vítěz několika závodů SP handbiker Patrik Jahoda (Nutrend Specialized Racing), který závodí v kategorii H1. Na startu nebude chybět ani pátý z paralympijských her v Riu v kategorii C5, Tomáš Kajnar (Nutrend Specialized Racing).

Závod Světového poháru začíná v pátek časovkou jednotlivců. Následovat budou v sobotu a neděli silniční závody všech kategorií.

CÍCHA JAROSLAV
11.05.2017 | zobrazeno 1148x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC