Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Štafetu na MČR bikerů vyhrál GAPP System - Cabtech

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. handicapovaní

V Maniagu začíná SP handicapovaných cyklistů

Světový pohár v cyklistice handicapovaných začíná tento víkend v italském Maniagu. Následovat bude hned příští týden druhé kolo SP v belgickém Ostende a finálový závod bude hostit holandský Emmen na počátku července.

Maniago pojímá vrcholnou akci handicapovaných cyklistů jako prověrku na připravované mistrovství světa, které se zde uskuteční v roce 2018. Český reprezentační tým cestuje do Itálie se všemi svými oporami. Chybět bude pouze paralympijská medailistka a vítězka Světového poháru 2016 Tereza Diepoldová (Nutrend Specialized Racing), která se připravuje na závěrečné zkoušky vysokoškolského studia na FTVS UK.

Letošní ročník Světového poháru bude poslední pro nejúspěšnějšího handicapovaného cyklistu světa Jiřího Ježka (Dukla Praha). Ten se mj. stal čtyřikrát po sobě celkovým vítězem SP, což je další historický mezník cyklistické historie, který se Jiřímu Ježkovi v jeho nevšední kariéře podařil. „Je v tom trochu nostalgie, ale těším se moc. V týmu je skvělá atmosféra, tak doufám, že první závody letošního poháru budou pro nás úspěšné,“ říká šestinásobný paralympijský vítěz, mistr světa a legenda světového sportu.

Hlavními oporami české reprezentace mimo Ježka by měli být mladí závodníci z nové, nastupující generace, kteří se však už pyšní významnými světovými úspěchy. Mezi nejžhavější želízka bude patřit medailista z mistrovství světa Ivo Koblasa (Favorit Brno) startující v kategorii C2 a vítěz několika závodů SP handbiker Patrik Jahoda (Nutrend Specialized Racing), který závodí v kategorii H1. Na startu nebude chybět ani pátý z paralympijských her v Riu v kategorii C5, Tomáš Kajnar (Nutrend Specialized Racing).

Závod Světového poháru začíná v pátek časovkou jednotlivců. Následovat budou v sobotu a neděli silniční závody všech kategorií.

CÍCHA JAROSLAV
11.05.2017 | zobrazeno 898x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..