Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. handicapovaní

Handicapovaní cyklisté kritizují UCI

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) oznámila konání světového šampionátu handicapovaných dráhařů pouhých sedm týdnů před jeho zahájením v americkém Los Angeles. To pochopitelně kritizují samotní závodníci, stejně jako řada národních svazů.

Tak pozdní avízo kritizovala řada cyklistů v čele s britskými dráhaři. Šéf UCI Brian Cookson je však spokojený. Snad i proto, že to znamená, že se MS vůbec bude konat. Šampionát se uskuteční od 2.do 5. března a českou cyklistiku bude reprezentovat kvintet jezdců Tomáš Kajnar, Jiří Ježek, Jiří Bouška, Ivo Koblasa a Tereza Diepoldová.

V případě handicapovaných cyklistů soutěžících na dráze to totiž nebylo každoročním pravidlem, jako je tomu u "zdravých" cyklistů. Vůbec první světový šampionát na dráze byl uskutečněn v roce 2007 ve francouzském Bordeaux. Další dvě MS byla pořádána vždy s roční pauzou mezi nimi a až od roku 2014 se jelo MS každý rok.

13.01.2017 | zobrazeno 1208x
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..