Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Zahraniční report. sálovka

Hrdlička s Loskotem na medaili nedosáhli

Čeští mistři z celku SC Svitávka Jiří Hrdlička s Pavlem Loskotem na světovém šampionátu ve Stuttgartu na medaili v kolové nedosáhli a obsadili čtvrté místo v kolové. V souboji o bronzovou medaili podlehli po dramatické koncovce Německu 5:6. Titul získali počtvrté za sebou Rakušané Patrik Schnetzer s Markusem Bröllem, kteří ve finále zdolali Švýcary Romana Schneidera s Dominikem Planzerem 6:5.

Čeští reprezentanti v nadstavbové části po základní skupině turnaje prohráli se Švýcarskem 2:6 a poté porazili Francii 6:1, což je posunulo do boje o bronz. V závěrečném zápase Hrdlička s Loskotem vedli ve vyrovnané bitvě v poločase 4:3, po přestávce se ale v bouřlivé kulise podařilo domácímu páru výsledek otočit.

"Za výkon, který kluci odvedli v boji o bronz by si zasloužili minimálně poloviční bronzovou medaili. Do zápasu dali svůj veškerý um a sílu, vedli už 4:2. Jenže proti nim bylo domácí duo a šestitisícový kotel fanoušků," uvedl předseda komise sálové cyklistiky Českého svazu cyklistiky a dvacetinásobný mistr světa Jindřich Pospíšil, který ocenil Hrdličkovy brankářské kvality i Loskotovu střeleckou pohotovost.

Jediný český zástupce v soutěži krasojezdců Jakub Mašek skončil po jízdě na hranici svého maxima sedmý. Titul mistra světa vybojoval Němec Lukas Kohl. "I Mašek zajel výborně a potvrdil, že patří mezi světovou špičku. Přitom neměl lehký rok, neboť dokončoval studium na vysoké škole a neměl tolik času na přípravu," dodal Pospíšil.

V krasojízdě potvrdilo suverénní nadvládu pořádající Německo, které získalo všechny tituly i stříbrné medaile. Soutěž dvojic vyhrály sestry Julia a Nadja Thürmerovy.

Výsledky:

Kolová:

Finále:

Rakousko - Švýcarsko 6:5, O 3. místo: Německo - ČR 6:5.

Konečné pořadí: 1. Rakousko (Schnetzer, Bröll), 2. Švýcarsko (Schneider, Planzer), 3. Německo (G. Mlady, B. Mlady), 4. ČR (Hrdlička, Loskot), 5. Francie (Meyer, Seyfried), 6. Belgie (Damen, Dirikx).

Krasojízda

Muži:

1. Kohl 199,43, 2. Niedermeier (oba Něm.) 192,32, 3. Martens (Švýc.) 186,51, ...7. Mašek (ČR) 140,14.

Ženy - dvojice:

1. J. Thürmerová, N. Thürmerová 156,51, 2. Lena Bringskenová, Lisa Bringskenová (všechny Něm.) 130,17, 3. Gamperová, Nägeleová (Švýc.) 115,60.

04.12.2016 | zobrazeno 1173x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI