Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Král cyklistiky

KRÁL CYKLISTIKY 2014

Jubilejním padesátým vítězem ankety Král cyklistiky byl dnes v Praze korunován osmadvacetiletý Zdeněk Štybar, závodník elitní stáje Omega Pharma-Quick Step. Na trůn v současné době již především silničáře vynesl třetí zisk duhového cyklokrosového titulu z nizozemského Hoogerheide.

Závodní rok odstartoval Štybar cyklokrosovým zlatem, poté úspěšně absolvoval jarní silniční klasiky, vyhrál etapu na Eneco Tour, ale tam také přišel první pád, který poznamenal celý zbytek jeho cyklistické sezony.

Česká cyklistika letos vybojovala na mistrovství světa a mistrovství Evropy 26 cenných kovů, z toho osm zlatých medailí. O medaile se podělili dráhaři, cyklokrosaři, bikeři, fourcrossaři i handicapovaní. Nejpilnějším sběratelem medailí byl biker Jaroslav Kulhavý, který vybojoval zlato na mistrovství světa v maratonu v jihoafrickém Pietermaritzburgu, na Evropě v irském městě Ballyhoura skončil druhý a přispěl k zisku bronzu štafety na světovém šampionátu v cross country v norském Hafjellu.

Leopodl König sice medaili nezískal, ale při své premiéře na nejprestižnějším silničním závodu světa Tour de France vybojoval sedmé místo, za což si vysloužil angažmá v elitní stáji Sky.

Všechny tyto výsledky ale nebyly nic platné, Králem se stal po zásluze Štybar. Sám by ale dal hlas Königovi. „Ale kdybych měl hlasovat já, tak bych zvolil Königa."

Ještě před vyhlášením krále byli oceněni všichni medailisté a nejlepší závodníci ve všech cyklistických odvětvích. Mezi sálovými cyklistiky to byli bronzoví z MS v Brně Petr Skoták a Pavel Šmíd, mezi cyklokrosaři pochopitelně Štybar, nejlepších handicapovaným závodníkem se stal mistr světa Jiří Bouška, bikrosařům vládne Aneta Hladíková, dráhařům junior Jiří Janošek, nejlepším bikerem je Jaroslav Kulhavý, silničářem Leopold König a nejlepším juniorem je Jiří Janošek.

Po vzoru ostatních sportů mají ode dneška i cyklisté Síň slávy a v ní první čtyři skutečné osobnosti české a československé cyklistiky. In Memorial byl do Síně slávy uveden Veselý a spolu s ním bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, Jiří Daler a Jan Smolík. "Cyklistika je jeden z neúspěšnějších našich sportů a Síň slávy si ti nejlepší zaslouží. Podobizny všech členů Síně slávy budou vyvěšeny u stropu v hale v Motole," řekl prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štetina.

FOTO Jan Němec mtbs.cz

26.11.2014 | zobrazeno 2617x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..