Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

Kolíský tým mění název teamu

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Zahraniční report. ostatní

Prezidentem UCI Cookson, Štetina v řídícím výboru

Novým prezidentem Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) byl dnes na kongresu v rámci mistrovství světa ve Florencii zvolen Angličan Brian Cookson, ale diplomatický úspěch zaznamenala i česká cyklistika. Do řídícího výboru UCI byl zvolen prezident ČSC Marián Štetina.

V souboji o post nejvyššího představitele světové cyklistiky porazil Cookson poměrem hlasů 24:18 dosavadního prezidenta Ira Pat McQuaida, který byl v čele UCI od roku 2006.

Mezi voliteli prezidenta UCI byl i generální sekretář ČSC Slavomír Svoboda. "Na základě páteční schůzky delegátů Evropy s vedením Evropské cyklistické unie hlasoval Slavomír Svoboda pro nového prezidenta," řekl Marián Štetina, který sám dostal při volbě maximální možná počet 35 platných odevzdaných hlasů.

"Je to obrovská čest být zvolen prezidentem a děkuji za důvěru. Skutečná práce ale pro mě začíná právě nyní," řekl po své výhře Brian Cookson.

Prezident britského svazu byl předchůdcem Štetiny ve funkci předsedy cyklokrosové komise UCI. "Mám s ním velmi dobré vztahy. Doufám, že jeho zvolerním přijde změna k lepšímu pro národní federace. O jeho zvolení rozhodlo především to, že oproti McQuaidovi měl podporu národní federace," řekl Štětina, kterého již zítra čeká první zasedání patnáctičlenného řídícího výboru UCI.

27.09.2013 | zobrazeno 2401x