Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Zahraniční report. ostatní

Prezidentem UCI Cookson, Štetina v řídícím výboru

Novým prezidentem Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) byl dnes na kongresu v rámci mistrovství světa ve Florencii zvolen Angličan Brian Cookson, ale diplomatický úspěch zaznamenala i česká cyklistika. Do řídícího výboru UCI byl zvolen prezident ČSC Marián Štetina.

V souboji o post nejvyššího představitele světové cyklistiky porazil Cookson poměrem hlasů 24:18 dosavadního prezidenta Ira Pat McQuaida, který byl v čele UCI od roku 2006.

Mezi voliteli prezidenta UCI byl i generální sekretář ČSC Slavomír Svoboda. "Na základě páteční schůzky delegátů Evropy s vedením Evropské cyklistické unie hlasoval Slavomír Svoboda pro nového prezidenta," řekl Marián Štetina, který sám dostal při volbě maximální možná počet 35 platných odevzdaných hlasů.

"Je to obrovská čest být zvolen prezidentem a děkuji za důvěru. Skutečná práce ale pro mě začíná právě nyní," řekl po své výhře Brian Cookson.

Prezident britského svazu byl předchůdcem Štetiny ve funkci předsedy cyklokrosové komise UCI. "Mám s ním velmi dobré vztahy. Doufám, že jeho zvolerním přijde změna k lepšímu pro národní federace. O jeho zvolení rozhodlo především to, že oproti McQuaidovi měl podporu národní federace," řekl Štětina, kterého již zítra čeká první zasedání patnáctičlenného řídícího výboru UCI.

27.09.2013 | zobrazeno 2118x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI