PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Babor a Lichnovský si vedli dobře v Londýně

Škarnitzl vyhrál závod TOMKET v Jenči

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Nash našla českou přemožitelku

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 13.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora

Zahraniční report. ostatní

Prezidentem UCI Cookson, Štetina v řídícím výboru

Novým prezidentem Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) byl dnes na kongresu v rámci mistrovství světa ve Florencii zvolen Angličan Brian Cookson, ale diplomatický úspěch zaznamenala i česká cyklistika. Do řídícího výboru UCI byl zvolen prezident ČSC Marián Štetina.

V souboji o post nejvyššího představitele světové cyklistiky porazil Cookson poměrem hlasů 24:18 dosavadního prezidenta Ira Pat McQuaida, který byl v čele UCI od roku 2006.

Mezi voliteli prezidenta UCI byl i generální sekretář ČSC Slavomír Svoboda. "Na základě páteční schůzky delegátů Evropy s vedením Evropské cyklistické unie hlasoval Slavomír Svoboda pro nového prezidenta," řekl Marián Štetina, který sám dostal při volbě maximální možná počet 35 platných odevzdaných hlasů.

"Je to obrovská čest být zvolen prezidentem a děkuji za důvěru. Skutečná práce ale pro mě začíná právě nyní," řekl po své výhře Brian Cookson.

Prezident britského svazu byl předchůdcem Štetiny ve funkci předsedy cyklokrosové komise UCI. "Mám s ním velmi dobré vztahy. Doufám, že jeho zvolerním přijde změna k lepšímu pro národní federace. O jeho zvolení rozhodlo především to, že oproti McQuaidovi měl podporu národní federace," řekl Štětina, kterého již zítra čeká první zasedání patnáctičlenného řídícího výboru UCI.

27.09.2013 | zobrazeno 2296x