Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Král cyklistiky

KRÁL CYKLISTIKY 2011

Kulhavý podruhé na trůnu

Šestadvacetiletý biker Jaroslav Kulhavý obhájil prvenství v anketě Král cyklistiky. Ve 47. ročníku ankety za ním zůstali další výjimeční cyklisté - druhý skončil cyklokrosař Zdeněk Štybar a třetí silničář Roman Kreuziger. Zatímco loni vyhrál jen těsně, jeho letošní prvenství bylo naprosto suverénní.Asi valná většina sportů může cyklistice závidět. Přes čtvrt stovky medailí z mistrovství světa a Evropy, tím se může pochlubit česká cyklistika. Skvělý Zdeněk Štybar, dvojnásobný mistr světra v cyklokrosu, má opět smůlu, skončil v anketě "až" druhý. Cross country je olympijský sport, Kulhavý vyhrál mistrovství světa, mistrovství Evropy, zcela přesvědčivě celý seriál Světového poháru, celý rok byl jedničkou ve světovém žebříčku a jen na mistrovství světa v maratonu obsadil stříbrnou pozici. Jiná volba snad ani nemohla být možná... A nic na tom nemohlo změnit ani šesté místo Romana Kreuzigera na Giro d´Italia, tedy umístění, kterého ještě žádný český silniční cyklistka na závodech velké trojky (Giro, Tour a Vuelta) nedosáhl. A navíc máme další mistry světa - Michala Prokopa ve fourcrossu, Jiřího Ježka ve stíhacím závodě tělesně postižených či juniora Jiřího Sisra ve scratchi.

Anketa Král cyklistiky vznikla v roce 1965 a jejími nejčastějšími vítězi jsou legendární bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, dvacetinásobní mistři světa v kolové, kteří zvítězili osmkrát. Celkem šestkrát ovládli anketu cyklokrosaři. Zástupce horských kole vyhrál teprve potřetí. V roce 2006 stanul nejvýše Michal Prokop a před rokem Kulhavý.Na slavnostním vyhlášení 47. ročníku, který poprvé pořádala společnost Cycling Media s.r.o. a jehož generálním partnerem byla společnost Specialized, byli na Brněnském výstavišti v pavilon A Rotunda v rámci veletrhu Bike Brno oceněni i další cyklisté, kteří získali medaili na světových akcích a skvěle reprezentovali Český svaz cyklistiky. Poprvé byli vyhlášeni nejlepší cyklisté roku v každé cyklistické disciplíně. Kulhavý pochopitelně dominoval mezi bikery, Štybar mezi cyklokrosaři a Kreuziger mezi silničáři. Dráhovou jedničkou se stal Milan Kadlec, mezi sálovci zvítězila v hlasování odborníků, funkcionářů a novinářů krasojezdkyně Nikola Lebánková, mezi trialisty byl nejlepší Roman Chvojka. Z bokrosařů získala nejvíce bodů Jana Horáková, a mezi handicapovanými cyklisty Jiří Ježek.Doprovodnou anketu Miss cyklistiky opanovala bikerka Denisa Bartizalová a v další novince letošního ročníku, hlasování čtenářů zpravodajského serveru iDnes o nejsympatičtějšího cyklistu roku završil svůj hattrick Jaroslav Kulhavý.Na slavnostním večeru bylo vzpomenuto na Roberta Bakaláře, který nás začátkem srpna navždy opustil. Jeho žena Zuzana převzala z rukou cyklistů cenu jako poděkování za jeho celoživotní přínos cyklistice.Výsledky:

Král cyklistiky:1. Jaroslav Kulhavý (MTB) 366, 2. Zdeněk Štybar (cyklokros) 185, 3. Roman Kreuziger (silnice) 64, 4. Michal Prokop (MTB, BMX) 22, 5. Jiří Ježek (handicapovaní) 14, 6. František Sisr (dráha) 12, 7. Petr Skoták, Pavel Šmíd (kolová) 10, 8. Nikola Lebánková (krasojízda) 5, 9. Leopold König (silnice) 4, 10. Milan Kadlec (dráha),Petr Benčík (silnice), Arnošt Pokorný a David Vondráček (handicapovaní), Kateřina Nash (MTB, cyklokros) 1, František Raboň (silnice) všichni 1.Kategorie:MTB:1. Jaroslav Kulhavý 43, 2. Kateřina Nash 1.Cyklokros1. Zdeněk Štybar 42, 2. Tereza Huříková 1.Dráha::1. Milan Kadlec 21, 2. Jarmila Machačová a František Sisr oba 9, 4. Martin Bláha 3.Sálovci:1. Nikola Lebánková 19, 2. Pavel Šmíd, Petr Skoták 8, 3. Arnošt Pokorný 7, 4. Nicole Frýbortová, Tomáš Rozbořil 3.Silnice:1. Roman Kreuziger 35, 2. Leopold König 4, 3. František Raboň 1. Martina Sáblíková 1, Petr Benčík 1, Jan Bárta 1.BMX:1. Jana Horáková 19, 2. Michal Prokop 15, 3. Romana Labounková 3, Lukáš Tamme 3, 5. Aneta Hladíková 1.Handiacapovaní:1. Jiří Ježek 35, 2. Tereza Diepoldová 4, 3. Ježek, Kvasnička, Bouška, Kotzot 2, 4. Michal Stark 1.Trial:1. Roman Chvojka 13, 2. Vlastislav Kabeláč Čiháček 9, 3. Petr Jeřicha Kulhavý podruhé na trůnu

.

Výsledky:

Král cyklistiky:

Kategorie:

MTB:

1. Jaroslav Kulhavý 43, 2. Kateřina Nash 1.

Cyklokros

1. Zdeněk Štybar 42, 2. Tereza Huříková 1.

Dráha::

Sálovci:

Silnice:

BMX:

Handiacapovaní:

Trial:

1. Roman Chvojka 13, 2. Vlastislav Kabeláč Čiháček 9, 3. Petr Jeřicha 2.

Jakub Edr
28.11.2012 | zobrazeno 2416x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..