Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Král cyklistiky

KRÁL CYKLISTIKY 2012

Královský hattrick Kulhavého

"Král je mrtev, ať žije nový král." Tak toto heslo v české cyklistice neplatí. Zlatý olympijský biker Jaroslav Kulhavý završil svůj zlatý hattrick v anketě Král cyklistiky 2012. Vítězství sedmadvacetiletého Kulhavého ve 48. ročníku ankety bylo podle očekávání více než přesvědčivé - nasbíral 415 bodů, druhý silničář Roman Kreuziger jich získal 73 a třetí další biker Ondřej Cink 70.

Česká cyklistika se může za letošní rok pochlubit ziskem 31 medailí na mistrovství světa, mistrovství Evropy a olympijských a paralympijských hrách. A právě nejcennější kov Kulhavého z Londýna byl tím nejpádnějším důkazem pro celkem 66 novinářů, trenérů a členů Výkonného výboru ČSC, kteří měli hlasovací právo. Jiná volba snad ani nemohla být možná...

I handikepovaný Jiří Ježek vybojoval na paralympijských hrách v Londýně zlato v časovce, ale v silné konkurenci výborných českých cyklistů mu to pomohlo "jen" ke čtvrtému místu.

Anketa Král cyklistiky vznikla v roce 1965 a jejími nejčastějšími vítězi jsou legendární bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, dvacetinásobní mistři světa v kolové, kteří zvítězili osmkrát.

Na slavnostním vyhlášení 48. ročníku, který podruhé pořádala společnost Cycling Media s.r.o. a jehož generálním partnerem byla společnost Specialized, byli v divadle Hybernia v Praze oceněni i další cyklisté, kteří získali medaili na světových akcích a skvěle reprezentovali Český svaz cyklistiky.

Podruhé byli vyhlášeni nejlepší cyklisté roku v každé cyklistické disciplíně. Kulhavý pochopitelně dominoval mezi bikery, Zdeněk Štybar mezi cyklokrosaři a Roman Kreuziger mezi silničáři. Dráhovou jedničkou se stal sprinter Pavel Kelemen, mezi sálovci zvítězila dvojice juniorů v kolové Filip Zahálka a Marek Topolář, mezi trialisty byl nejlepší Vlastislav Kabeláč Čiháček. Z bikrosařů získala nejvíce bodů Romana Labounková a mezi handicapovanými cyklisty Jiří Ježek.

Sympaťáky roku se stali Tereza Huříková a Jaroslav Kulhavý, Cenu za přínos české cyklistice dostal trenér Pavel Vršecký.

Výsledky 48. ročníku Král cyklistiky 2012:

1. Jaroslav Kulhavý (MTB) 415, 2. Roman Kreuziger (silnice) 73, 3. Ondřej Cink (MTB) 70, 4. Jiří Ježek (hendikepovaný) 56, 5. Zdeněk Štybar (cyklokros, silnice) 24, 6. Jan Bárta (silnice) 22, 7. Tomáš Slavík (MTB) 10, 8. Pavel Kelemen (dráha) 7, 9.-13. Jakub Vývoda (dráha), Martin Bláha a Jiří Hochmann (dráha), Romana Labounková (BMX), Lukáš Tamme (BMX), Kristián Hynek (MTB) 5, 14.-15. Leopold König (silnice), Jan Kadúch (silnice, dráha) 1.

MTB:

1. Jaroslav Kulhavý 42, 2.-3. Tomáš Slavík, Kristián Hynek 1.

Cyklokros:

1. Zdeněk Štybar 28, 2. Kateřina Nash 8, 3. Radomír Šimůnek 7.

Dráha:

1.-2. Pavel Kelemen, Jarmila Machačová 8, 3. Jiří Hochmann 7, 4. Martin Bláha 6, 5. Jan Kadůch 3, 6. Jakub Vývoda 2, 7.- 8. Lucie Záleská, Denis Špička 1.

Silnice:

1. Roman Kreuziger 30, 2. Jan Bárta 8, 3. Milan Kadlec 2, 4. Zdeněk Štybar 1.

BMX:

1. Romana Labounková 29, 2. Lukáš Tamme 6, 3. Aneta Hladíková 5, 4. Petr Mühlhans 1.

Sálová cyklistika:

1. Filip Zahálka a Marek Topolář 16, 2. Zuzana Kuchařová a Ondřej Hanzlíček 7, 3. Tomáš Rozbořil 6-

Trial:

1. Vlastislav Kabeláč Čiháček 13, 2. Roman Chvojka 12, 3. Petr Jeřicha 2, 4. Marek Kotzot 1.

Handicapovaní:

1. Jiří Ježek 39, 2. Tereza Diepoldová 2, 3. David Vondráček 1.

Jakub Edr
28.11.2012 | zobrazeno 2850x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..