Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

TUFO-PARDUS Prostějov se připravoval na Rhodu

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Evropská MTB špička míří letos do Brna

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Cofidis vstoupil do české cyklistiky

Generálním partnerem Českého poháru v silniční cyklistice se stala společnost Cofidis. V cyklistickém světě dostatečně známá, již patnáct let mateřská společnost podporuje profesionální stáj Cofidis, která patří mezi elitní stáje ProTour. Proto se nejvýznamnější český silniční seriál bude letos jmenovat Cofidis Cup.

"Jsme opravdu rádi, že Cofidis je generálním partnerem našeho poháru, protože jeho jméno je se silniční cyklistikou neodmyslitelně spjato," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel seriálu Josef Vaishar.

Cofidis Cup bude v letošním roce obsahovat osm závodů, přičemž první díl Brno - Velká Bíteš - Brno se jede již v sobotu 31. března a finále je na programu 1. září v Brně. Kromě generálního partnera má domácí pohár několik dalších novinek. Tou nejvýznamnější, která potěší především samotné jezdce, je navýšení finančních odměn. V každém ze závodů se jezdci mezi sebe rozdělí 42.5000 korun, přičemž vítěz bude brát deset tisíc korun a ještě dvacátý pět set korun.

Odměněna bude nově i soutěž družstev. Nejlepší stáj v celkovém hodnocení získá 50.000, druhá 30.000 a třetí 20.000. Vyhlášení vítězů se uskuteční v rámci festivalu Bike Brno, který se bude konat 4. - 7. října na Výstavišti v Brně a zástupci firmy Cofidis by chtěli na toto vyhlášení přivést jednoho z jezdců stáje, který bude startovat na Tour de France, takže čeští příznivci cyklistiky se mohou těšit třeba na Sylvaina Chavanela, Jimmy Casperta, Davida Moncoutié či Samuela Dumoulina.

Prvenství z minulé sezony bude obhajovat v seriálu Cofidis Cup Tomáš Bucháček z celku PSK Whirlpool Author, který byl jedním z hlavních tahounů celé stáje k vítězství v soutěži družstev, mezi jezdci do 23 let byl nejlepší Petr Vakoč z Dukly Praha. 

Závod Brno - Velká Bítěš - Brno se jezdí, na prakticky nezměněné trati, již od roku 1977 a jedná se prakticky o nejpopulárnější českou klasiku. Před rokem v ní zvítězil Milan Kadlec z Dukly Praha, ten však tentokrát na startu bude chybět, protože se již připravuje v Austrálii na světový šampionát na dráze. Mezi startujícími, kterých je nyní přihlášeno téměř dvě stovky a z nich přibližně čtvrtina zahraničních jezdců, budou ale třeba dva mistři světa - biker Jaroslav Kulhavý a hendikepovaný Jiří Ježek.

Program Cofidis Cupu:

31. března: Cofidis Cup Brno - Velká Bítěš - Brno,

21. dubna: Cofidis Cup Kyjov,

20. května: Cofidis Cup Olomouc,

26. května: Cofidis Cup Plzeň,

10. června: Cofidis Cup Luhačovice,

 7. července: Cofidis Cup Jihlava,

28. července: Cofidis Cup Příbram

 1. září: Cofidis Cup Ostrava.

CÍCHA JAROSLAV
27.03.2012 | zobrazeno 1542x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC