Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Nominační kritéria mládeže MTB

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. ostatní

ČSC dbá na dodržování pravidel UCI

V nově publikovaném licenčním řádu ČSC se objevilo, že se držitel licence ČSC nesmí zúčastnit žádného závodu, který není zapsán do kalendáře ČSC, kontinentálního nebo světového kalendáře nebo který není uznaný některou národní cyklistikou federací, kontinentální federací nebo UCI. Rozhodně to ale není nic nového, jen Prezidium ČSC odsouhlasilo zařazení pravidla UCI (UCI Rule Book/Part 1/II/§ 3/1.2019-021) do žádosti o licenci.

ČSC však může udělit zvláštní výjimky z tohoto ustanovení pro některé závody nebo soutěže, pořádané na území České republiky. "Důvodem připomenutí tohoto pravidla UCI pro všechny závodníky je, že mezi ČSC a UCI probíhá čilá korespondence týkající se nezaplacení pokut českými závodníky za starty v závodech v zahraničí," řekl prezident ČSC Marian Štetina. Podle názoru UCI je ČSC zodpovědný za starty závodníků na jiných akcích a UCI vymáhá neuhrazené pokuty závodníků s českou licencí od našeho svazu. Obranou ČSC je, že tito závodníci startují na akcích mimo závody ČSC bez souhlasu ČSC, čímž porušují pravidla UCI a ČSC za tyto starty nenese zodpovědnost. Na
základě této komunikace by ČSC měl postupovat dle výše uvedeného pravidla UCI a tyto závodníky potrestat pokutou či zákazem činnosti na jeden měsíc. Dalším důvodem zdůraznění pravidla UCI jsou antidopingové předpisy a povinnosti pořadatelů závodů dodržovat podmínky pro odběr vzorků při dopingových kontrolách.
V poslední době došlo k naprosto nesmyslnému osočení ředitele sekretariátu ČSC z prodeje marketingových práv k mistrovství ČR v cyklokrosu a Českému poháru v této disciplíně. "Prezidium ČSC bylo osloveno zástupci Agentura cyklistika s.r.o. o prodloužení smlouvy na marketingová práva k výše uvedeným soutěžím, a to vzhledem k podání kandidatury na pořádání MS v cyklokrosu v roce 2015. S o hledem na transparentní výběrové řízení na tato marketingová práva Prezidium ČSC zveřejnilo výzvu i pro všechny ostatní zájemce," pokračoval Štetina. Agentura cyklistika má tuto smlouvu s ČSC uzavřenu již mnoho let. Stejně transparentním způsobem byl zveřejněn výběr dodavatele reprezentačních a mistrovských dresů, který po mnoho let dodává ČSC společnost Kalas, a které v roce 2012 končí smlouva.
Prezidium ČSC bude takto transparentně vypisovat výběrová řízení i v budoucnu a tento postup odsouhlasilo. "Prezidium ČSC uložilo řediteli
sekretariátu Slavomíru Svobodovi realizovat toto usnesení, což ředitel sekretariátu řádně splnil. Pro informaci uvádím, že Výkonný výbor ČSC na svém posledním zasedání projednal a všemi hlasy bez připomínek schválil hospodaření ČSC za rok 2010," zdůraznil Štetina.

детское постельное белье купить

12.12.2011 | zobrazeno 14554x