Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Na ZMN v Jevíčku opět zamíří špička mezi kadety

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Reprezentace aktuality dráha

Sedm juniorů jede na dráhové MS

V sobotu 13. srpna odletí sedmička českých juniorů na světový šampionát v dráhových disciplínách. Ten se uskuteční na superrychlém velodromu v Krylatském v Moskvě ve dnech 17. – 21. srpna. Mistrovství se zúčastní stejní jezdci, kteří startovali v závěru července na evropském šampionátu v portugalské Anadii, neletí pouze juniorka Martina Mikulášková. „V Portugalsku jsme dosáhli velmi dobrých výsledků a budu spokojen, pokud se jim přiblížíme i v souboji s celou elitou světa,“ řekl Svatopluk Henke, který je zodpovědný za mládežnický úsek Českého svazu cyklistiky.

Ve sprinterských disciplínách bude reprezentovat trio Robin Wagner (SKC Prostějov), Jakub Vývoda a Tomáš Tesařík (oba SDJ Dukla Brno). Wagner pojede olympijský sprint, 1 km s pevným startem a sprint a Vývoda olympijský sprint, keirin a sprint a s Tesařík nastoupí v olympijském sprintu a keirinu. Trenérem českých mladých sprinterů je Zdeněk Nosek. „Jedeme především sbírat zkušenosti a překonat osobní rekordy na 200m s letmým startem a v keirinu postup mezi posledních dvanáct jezdců,“ řekl Nosek.

Kouč juniorů pro vytrvalostní disciplíny Lukáš Thun bude mít na starosti čtyři juniory, kteří se představí v následujících disciplínách. Ondřej Rybín byl nominován pro stíhací závod družstev, omnium a madison, František Sisr pro stíhačku družstev, stíhačku jednotlivců, scratch a madison, Jan Kraus (všichni SDJ Dukla Praha) pro stíhací závod družstev, bodovací závod jednotlivců, scratch a madison a Denis Rugovac z SCM ZČE Plzeň pro stíhací závod družstev, bodovací závod jednotlivců a madison.

Právě tito jezdci, konkrétně Sisr a Kraus, se postarali v Anadii o jedinou českou medaili, když skončili na stříbrném stupni v bodovacím závodu dvojic. A ve stíhacím závodu na 4 kilometry skončilo české kvarteto na skvělém pátém místě když časem 4:125,337 vytvořilo nový český rekord, Rybín byl navíc sedmý v omniu.

„Právě nový český rekord byl náš hlavní cíl. A budu velmi spokojen, kdyby kluci v Krylatském opět nějakou desetinku ubrali. V individuálních disciplínách zase budu nejvíce spoléhat na závod dvojic a omnium. Konkurence ale bude zase o něco kvalitnější, přibudou jezdci z Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu, silní budou Asiaté a také cyklisté z Jihoafrické republiky,“ řekl trenér lukáš thun.
Jaroslav Cícha

CÍCHA JAROSLAV
12.08.2011 | zobrazeno 3669x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC